روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 425

کارخانه هواپیما سازی چکالوف در شهر نووسیبیرسک روسیه در حال ساخت سه نمونه اولیه دیگر از هواپیمای بدون سرنشین تهاجمی سنگین اس ـ 70 "اوخوتنیک" S-70) (Okhotnik است.

به گزارش اسپوتنیک، این خبر را یک منبع در مجتمع صنایع نظامی روسیه اعلام کرد.

وی گفت: " کارخانه هواپیما سازی  چکالوف در حال ساخت سه نمونه اولیه از پهپادهای S-70 است گه نمونه های  دوم ، سوم و چهارم هستند. طبق طرح مربوطه ، آزمایش های پروازی آنها باید طی سالهای  2023-2022 صورت بگیرد."

روسیه؛ آزمایش یک پهپاد جدید غول پیکر
© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federation

این منبع میزان مونتاژ هر یک از نمونه ها را مشخص نکرد اما متذکر شد که تغییراتی در طراحی دستگاه دوم بر اساس تجربه عملیاتی اولین پهپاد "اوخوتنیک" انجام خواهد شد که آزمایشات پروازی آن در اوت ت 2019 آغاز گردیده بود .

منبع ادامه داد: " این کارهای تکمیلی از جمله  مربوط به سیستم های تجهیزات رادیو الکترونیکی و عناصر ساختاری گلایدر خواهند بود."

وی همچنین افزود که هواپیماهای بدون سرنشین سوم و چهارم "در واقع با نسخه تولید انبوه آن  مطابقت خواهند داشت."

پهپاد «آخوتنیک»توسط شرکت سوخوی روسیه ساخته شده است. طراحی اوخوتنیک بر اساس شکل «بال پرنده» است و از مواد کمپوزیت و پوشش‌های نامرئی‌کننده در رادار در ساخت آن استفاده شده است. این پهپاد ۲۰ تن وزن دارد و پهنای بال‌های آن ۲۰ متر است. پهپاد از یک موتور توربوفن AL-41F قدرت می‌گیرد که بدون پس سوز است.

حداکثر سرعت این پهپاد با محموله جنگی‌اش می‌تواند به ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. همچنین این احتمال مطرح شده است که اخوتنیک تحت کنترل و به عنوان همراه جنگنده سوخوی ۵۷ به کار رود. شعاع عملیاتی آن نیز حدود 4000 کیلومتر محاسبه شده است. توان حمل سلاح های متنوع هوا به سطح تا سقف 2 تن از دیگر ویژگی های این پهپاد است.

چندی پیش پهپاد رادارگریز تهاجمی سوخوی اس- ۷۰ اوخوتنیک (شکارچی) در جریان یک تمرین پروازی، یک هدف زمینی را در پایگاه «آشولوک» در روسیه بمباران کرد.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک