11:43 09 مارس 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2886)
0 93

ولادیمیر گوشچین متخصص در مرکز گامالیا اعلام نمود که واکسن اسپوتنیک وی حلال است و در ان از ذرات حیوانی غیرحلال استفاده نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر گوشچین رئیس آزمایشگاه مکانیسم های میکروارگانیسم های بیماریزا در مرکز گامالیا اعلام نمود که "هنگامی که ما برای این کار آماده می شدیم، آنچه که اسلام گفته است را در نظر گرفتیم، به ویژه در مورد حیوانات مرده، خوک ها، خون و سایر موارد را برای تولید واکسن در نظر گرفتیم، و هیچ کدام از این گزینه ها در واکسن اسپوتنیک وی وجود ندارد."

 گوشچین در میزگرد در خصوص اسپوتنیک وی گفت: "واکسیناسیون علیه کووید 19 در پرتو دستورات دینی اسلامی که توسط اداره معنوی "اداره مسلمانان فدراسیون روسیه" انجام می شود".

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاً چیزی از منشا حیوانی در واکسن وجود دارد، گفت: "اصلا، نیست."

به گفته وی، منبع ماده مغذی موجود در راکتورها یک سلول انسانی است به عنوان یک محل تولید مثل، که به ویروس آدنوویروس آلوده می شود، برای تولید یک محصول ویروسی که پایه و اساس واکسن است استفاده می شود. پس از آن، تمام اجزای سلولی خالص می شوند، در نتیجه به جز ذرات ویروسی چیز دیگری در این واکسن نیست.

علاوه بر این گوشچین تأکید کرد: "این یک واکسن زنده نیست، نمی تواند باعث بیماری در انسان شود. همچنین حاوی مقدار کمی اتانول برای تثبیت واکسن است."

شایان ذکر است از 24 کشوری که واکسن اسپوتنیک در آن ثبت شده است، 10 کشور مسلمان هستند، به ویژه ایران، بحرین و امارات متحده عربی از جمله کشورهایی هستند که مسلمان نشین هستند و از واکسن اسپوتنیک وی استفاده می کنند.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2886)

مرتبط:

وضعیت جسمانی پسر وزیر بهداشت ایران پس از تزریق واکسن "اسپوتنیک وی"
جلالی: دومین محموله واکسن "اسپوتنیک وی" فردا به ایران ارسال می شود
رسانه: روسیه با ساخت واکسن "اسپوتنیک وی" به موفقیت جهانی خواهد رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک