12:08 21 ژوئن 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 112

معاون رئیس شورای امنیت روسیه قطع ارتباط روسیه از شبکه جهانی اینترنت را امکان پذیر دانست.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: احتمال قطع ارتباط روسیه با شبکه جهانی اینترنت را وجود دارد در صورت چنین اتفاقی، مقامات روسیه برنامه و اقدامات لازم در این خصوص را  دارد.

مدودف افزود: همانطور که مشخص است، اینترنت در یک زمان مشخصی ظاهر شد و البته حقوق اصلی کنترل آن در اختیار آمریکا است. بنابراین احتمال اتفاقات خارق العاده ای در این خصوص وجود دارد. دقیقاً به این دلیل که کلیدهای این شبکه جهانی در خارج از روسیه قرار دارد.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: البته ما برنامه های داریم که در این شرایطی چگونه عمل کنیم. وی همچنین به تهدیدات قطع ارتباط روسیه با سیستم بین المللی پرداخت SWIFT اشاره کرد.

دیمیتری مدودوف افزود: این جا تنها موضوع مطرح شده، اینترنت نیست، بلکه صحبت در خصوص اقدامات بانکی است که آنها دائماً ما را با آن می ترساندند. ما حتی مجبور شدیم برای انتقال اطلاعات و تبادل پیام های الکترونیک، اگر چنین اتفاقی صورت گیرد، سیستم خود را ایجاد کنیم. در مورد قطع اینترنت نیز چنین احتمالی وجود دارد که در آن صورت ما به گره های اصلی این شبکه دسترسی نخواهیم داشت.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه یادآور شد که در برابر چنین خطراتی، قانونی در مورد بخش روسی اینترنت به تصویب رسید تا بتوان آن را به طور مستقل کنترل کرد.

مدودوف گفت: از آنجا که اکنون به اینترنت مدیریت کل کشور و کسب تعداد زیادی از عملکردهای اجتماعی گره خورده است، ما نمی توانیم این اقدام را بدون کنترل ترک کنیم. بنابراین، چنین قانونی وجود دارد و در صورت لزوم اجرایی خواهد شد.

گفتنی است که سیستم پیام رسانی مالی (FMS) در پاسخ به خطرات احتمالی قطع ارتباط بانک های روسی از سوئیفت - سیستم بین بانکی بین المللی برای انتقال اطلاعات و پرداخت ها، ایجاد شده است و بیش از 11 هزار از بزرگترین سازمانها تقریباً در تمام کشورهای جهان به آن متصل هستند. گزارش های منظمی مبنی بر قطع روسیه از شبکه جهانی اینترنت به عنوان بخشی از اقدامات تحریم های شدیدتر غرب در مطبوعات وجود دارد.

در حقیقت این قانون به عنوان ابزاری برای تضمین فعال بودن اینترنت روسیه در صورتی است که دولت های غربی تصمیم بگیرند آی پی های روسیه را قطع کنند.

مرتبط:

مدودف: تحریم ها نمی گذارند به برخی کشورها درمبارزه با کرونا کمک شود
مدودف: موضوع تمدید پیمان استارت نو به تصمیم گیری سریع نیاز دارد
پوتین: روسیه قصد بستن اینترنت را ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک