18:37 03 مارس 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 40

انتظار می رود که مراحل ثبت واکسن اسپوتنیک وی تولید روسیه در اتحادیه اروپا در ماه فوریه آغاز شود.

به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام نمود که ثبت واکسن اسپوتنیک وی در اتحادیه اروپا آغاز می شود و این مراحل در ماه فوریه اغاز می شود.

کیریل دیمیتریف مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در سخنانی اعلام نمود که الجزایر اولین کشور آفریقایی است که رسماً واکسن اسپوتنیک وی را ثبت نمود. این ثبت به عنوان بخشی از مجوز استفاده اضطراری انجام شده است. طبق روال مشابه ، واکسن اسپوتنیک وی قبلاً در آرژانتین ، بولیوی و صربستان ثبت شده بود. تأمین واکسن به الجزایر از طریق شرکای بین المللی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در هند ، چین ، کره جنوبی و سایر کشورها تأمین می شود.

واکسن اسپوتنیک وی بر اساس پلت فرم اثبات شده و کاملاً مورد مطالعه وکتورهای آدنو ویروسی انسان ساخته شده است که باعث سرماخوردگی می شوند و بشر از هزاران سال پیش با آن روبرو بوده است. در ماه آگوست، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن جهان را برای پیشگیری از COVID-19 ثبت کرد که توسط مرکز تحقیقات گامالیا تهیه شده و نام آن Sputnik V است. این دارو در پلت فرم مورد مطالعه و اثبات شده ناقلین آدنو ویروسی انسان ایجاد می شود که از مزایای مهم آن می توان به ایمنی، اثر بخشی و عدم وجود عواقب منفی طولانی مدت اشاره کرد.

مرتبط:

واکسینه شدن سفیر ایتالیا در روسیه با اسپوتنیک V
ثبت واکسن روسی «اسپوتنیک V» در اولین کشور از آسیای مرکزی
پاسخ صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه درباره روند ثبت واکسن اسپوتنیک وی در برزیل
عرضه ۱۵۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V به برزیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک