21:21 06 مارس 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 120

در ماه مارس سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که روسیه برای شروع تولید سریالی سیستم موشکی سرمت، مدرنیزاسیون تولید را به پایان رسانده است.

به گزارش اسپوتنیک، فرمانده نیروهای موشکی استراتژیک سرگی کاراکائف اعلام نمود که نیروهای موشکی استراتژیک قصد دارند اولین مجموعه Sarmat را در سال 2022 در یکی از هنگهای سازنده شهر اوژور (اوژور شهري کشور روسیه و در بخش کراسنویارسک واقع شده‌است) به طور کامل تجهیز کنند.

کاراکایف در مصاحبه ای گفت: "در حال حاضر، بنگاههای صنعتی همچنان آماده آزمایشهای پروازهای مجموعه موشكی سرمت هستند. كار در سازمان موشكی در اوژور برای آماده سازی هنگ موشكی برای بازسازی مجدد آغاز شده است. برنامه ریزی شده است كه در سال 2022 این منطقه برای اجرای این طرح به حالت آماده باش درآید."

در ماه مارس، سرگی شایگو وزیر دفاع اعلام كرد كه روسیه برای شروع تولید سری موشكهای بالستیك قاره پیمای Sarmat ، مدرنیزاسیون تولید را به پایان رسانده است.

سرمت، یک سامانه موشکی مبتنی بر زمینی مبتنی بر سیلوی روسی با یک موشک بالستیک قاره پیمای پیشروی مایع سنگین است. این مجموعه از دهه 2000 توسط متخصصان مرکز موشکی ایالتی روسیه (میاس ، منطقه چلیابینسک) به عنوان جایگزینی برای مجموعه موشکی R-36M2 Voevoda ساخته شده است. وزن سرمت 200 تن ، وزن پرتاب - حدود 10 تن می باشد.

شایان ذکر است، موشک "سرمت" که کار ساخت آن در سال 2011 آغاز گردیده ، جزو موشک های فوق سنگین است. این موشک با سوخت مایع کار می کند و از سکوهای زیرزمینی پرتاب می شود.

برد این موشک 18 هزار کیلومتر است و می تواند بین 10 تا 15 کلاهک تقسیم شونده با قدرت هرکدام حدود 750 کیلوتن را حمل کند. قرار است آزمایشات این موشک در سال جاری  2020 آغاز شود.

این موشک جدید قادر خواهد بود بر غلبه بر سیستم های دفاع موشکی از طریق قطب شمال و از طریق قطب جنوب به مواضع دشمن حمله کند.

مرتبط:

ادامه تدارکات برای آزمایش موشک قاره پیمای"سرمت" در روسیه
آشپز مشهور ترک برای پوتین کیک «سرمت» می پزد
اعلام آمادگی روسیه برای نمایش "سرمت" به آمریکایی‌ها
فیلم آزمایشات موشک روسی "سرمت"
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک