04:03 28 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 829

وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با صدا و سیمای ایران گفت؛ حمایت روسیه از اقتصاد ایران بالغ بر میلیاردها دلار است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: حمایت مسکو از تهران فراتر از محکومیت تحریم های ضد ایرانی آمریکا است.

تاکید لاوروف به اهمیت تحقیقات در خصوص ترور فخری زاده
© Sputnik / Press service of the Ministry of Foreign affairs of the Russian Federation

وی تصریح کرد: در همان زمان، روسیه به طور كلی تلاش برای ایجاد محدودیت های غیرقانونی و یك جانبه را رد کرد كه پس از خروج آمریكا از برجام، بسیار واضح نشان داده شد. ما نه تنها از به رسمیت شناختن تحریم های یک جانبه امتناع می کنیم، بلکه با اقدامات ملموس از ایران حمایت می کنیم. شاید ما بیش از هر کشور دیگری این کار را انجام می دهیم. اگر این را به ارقام تبدیل کنیم، در مورد میلیاردها دلار صحبت می کنیم.

لاوروف با بیان اینکه در تمامی زمینه ها از کشاورزی گرفته تا فناوری اطلاعات با ایران همکاری می شود و اگر شما به آمار رسمی مبادله کالا نگاه کنید امسال مبادله تجاری بیش از ۲۰ درصد و در شش ماهه اول سال جاری که همه گیری کرونا تأثیر گذار بود، مبادله کالا هشت درصد افزایش یافت.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: ما عملا با هیچ کشوری چنین شاخص هایی از همکاری را نداریم. در شرایط همه گیری کرونا مبادله کالا افزایش یافته و واردات ما از ایران به مراتب سریعتر از صادرات ما به جمهوری اسلامی ایران رشد کرده است. در سال ۲۰۱۹میلادی توافقنامه موقت بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا لازم الاجرا شد که در اصل شرایطی را فراهم می کند تا بازار بزرگ کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای کشور شما باز شود. به همین خاطر لازم است به شهروندان جمهوری اسلامی ایران درباره روابط اقتصادی و تجاری ما اطلاع رسانی شود.

لاوروف با تاکید بر لزوم گسترش همکاری های اقتصادی ایران و روسیه افزود: ما ظرفیت های اقتصادی داریم که می تواند گسترش بیابد. همکاریهای دو کشور در عرصه فنی-نظامی را از یاد نبریم که می تواند توسعه بیابد.  

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک