09:12 26 ژانویه 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2678)
0 90

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه درخواستی را برای تأیید واکسن ویروس کرونا ویروس اسپوتنیک وی را به انجمن پزشکی اروپا ارسال کرده است.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان رئیس صندوق  سرمایه گزاری روسیه کریل دیمیتریف، مسکو درخواست تایید واکسن ضد کرونای اسپوتنیک وی را به اروپا داده است.

از سوی دیگر گزینه تولید واکسن روسی در آلمان را پذیرفت و گفت: "برنامه های دقیق تر در اواخر دسامبر - اوایل ژانویه اعلام خواهد شد."

گزارش شده است که هند و کره جنوبی به تولید کنندگان اصلی خارجی اسپوتنیک وی تبدیل خواهند شد. این کشورها به ترتیب 300 و 150 میلیون دوز واکسن دریافت می کنند.

در 24 نوامبر ، صندوق سرمایه گذاری روسیه اعلام کرد که هزینه یک وعده اسپوتنیک وی برای بازارهای خارجی بیش از 10 دلار نخواهد بود. در همان زمان ، قیمت داروی آمریکایی تولید شده توسط شرکت مدرنا 25 تا 30 دلار اعلام شده است.

پیش از این در خبرها آمده بود که در صفحه رسمی توییتر واکسن روسی آمده است: تجزیه و تحلیل اطلاعات تحقیقات بالینی واکسن ضد کووید ۱۹ «اسپوتنیک وی»  تاثیر ۹۱.۴ درصدی را طی ۲۸ روز پس از تزریق دوز اول نشان می دهد و تاثیر واکسن طی ۴۲ روز پس از تزریق اول ۹۵ درصد است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2678)

مرتبط:

هشدار: تولید واکسن های مختلف علیه کرونا خطرناک است
احتمال اجباری شدن واکسن کرونا برای مسافران پروازهای بین المللی
اثر بخشی ۹۱.۴ ٪ واکسن روسی «اسپوتنیک V» بر اساس آخرین آزمایشات بالینی
وزیر بهداشت ایران، 4 منبع خرید واکسن کرونا را اعلام کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک