01:36 17 اکتبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 01

وزارت بهداشت روسیه اعلام نمود که 40 هزار داوطلب واکسن روسی اسپوتنیک وي، آماده دريافت اين واکسن هستند.

به گزارش اسپوتنیک، دستیار وزیر بهداشت روسیه اعلام کرده است که تحقیقات درمورد واکسن روسی ضد کرونا ادامه دارد. وی افزوده است که اطلاعات مربوط به تعلیق آزمایشات واکسین دروغ است.

وی در مورد گزارش رویترز اظهار داشت که روسیه به دلیل تقاضای زیاد ، واکسیناسیون داوطلبان جدید را به طور موقت متوقف کرده است.
دستیار وزیر بهداشت روسیه گفت: "تحقیقات ادامه دارد.40 هزار داوطلب واکسينه خواهند شد."
یادآوری می کنیم، که در ماه اگوست وزارت بهداشت روسیه از ثبت نخستین واکسن ضد کرونا در جهان برای پیشگیری از آلوده شدن به این بیماری که توسط مرکز پژوهشی الکتروکیمیایی گامالیه تهیه شده بود، ثبت نمود. نام اين واکسن اسپوتنیک وي است.

گفتنی است، نا پاپووا مدیر سازمان خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسان (روس پاتربنادزور) در روسیه، اعلام کرد: تولید دومین واکسن ویروس کرونا در روسیه آغاز گردیده است و "مقدار مشخصی" از دارو تا پایان سال تولید می شود. آزمایشات EpiVacCorona در ۳۰ سپتامبر به پایان رسید و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ثبت این واکسن را در ۱۴ اکتبر اعلام کرد. این دارو حاوی آنالوگ های مصنوعی بخشهایی از پروتئین های ویروسی است که به سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کند تا به ذرات ویروسی پاسخ دهد، این واکس باید به ایجاد ایمنی کمک کند. تولید اولین واکسن روسی، اسپوتنیک V از مرکز گامالیا، در ۱۵ آگوست آغاز شد.

مرتبط:

اعلام زمان آماده شدن واکسن کرونا در امریکا
حمله هکرها به شرکت هندی آزمایش کننده واکسن Sputnik V
اعلام وضعیت اولین افرادی که واکسن روسی Sputnik V را آزمایش کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک