05:56 14 آوریل 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 80

الكساندر گینتسبورگ ، مدیر مركز علمی گامالیا، سازنده اولین واکسن کرونا در جهان اعلام کرد هیچ شکایتی از طرف داوطلبانی كه در اولین آزمایشات بالینی واكسن Sputnik V در تابستان شركت داشتند ، دریافت نشده و هیچ كدام از آنها به کرونا مبتلا نگردیده اند.

به گزارش اسپوتنیک،  الكساندر گینتسبورگ گفت: "آنها (واکسینه شدگان) به طور رسمی تحت نظارت نیستند ، اما در تماس با ما قرار دارند. تا آنجا که من می دانم ، هیچ یک از آنها حتی سرما نخوردند ، بیمار نشده و به کرونا مبتلا نگردیده اند. گرچه آزمایش های بالینی رسماً به پایان رسیده است."

اولین واکسن جهان علیه کرونا به نام  "Sputnik-V" ساخت  مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی به نام گامالیا با کمک صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه در اوایل ماه اوت ثبت شد. این واکسن دوبار با فاصله سه هفته ای به داوطلبان تزریق می شود.

آزمایش های بالینی واکسن تولید شده توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا از 18 ژوئن در دانشگاه پزشکی سچنف مسکو  برگزار شده است. در مطالعه ای که روی 38 داوطلب انجام شد ، ایمنی واکسن تأیید شد. مشخص شد که همه کسانی که واکسن دریافت می کنند ، در برابر عفونت کرونا،  ایمنی پیدا می کنند. گروه اول داوطلبان در تاریخ 15 ژوئیه ، گروه دوم در 20 ژوئیه مرخص شدند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک