08:39 15 ژوئن 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 312

وزارت دفاع روسیه تصمیم گرفته است تا سیستم های پدافند هوایی را اصلاح کند و پرتابگرها می توانند همزمان با موشک های دوربرد دور و موشک های كوتاه مدت اهداف را هدف قرار دهند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه ایزوستیا به نقل از منابع در بخش نظامی می نویسد: وزارت دفاع روسیه تصمیم گرفته است تا سیستم های پدافند هوایی S-400 "Triumph" و S-300 "Favorite" را اصلاح کند.

به گفته این روزنامه، پس از اتمام این سامانه ها، پرتابگرها می توانند همزمان با موشک های دوربرد دور و موشک های كوتاه مدت اهداف را هدف قرار دهند.

همانطور که روزنامه می نویسد، انتخاب موشک ها متناسب با وضعیت تاکتیکی صورت خواهد گرفت.

آیتک بیژف معاون سابق رئیس نیروی هوایی، در سیستم دفاع هوایی مشترک کشورهای مشترک المنافع، گفت: چنین سیستمی برای هدر نرفتن مهمات گران قیمت در اهداف کمتر مهم مورد نیاز است.

در ماه اکتبر، مجله National Interest نوشت که انگلیس می تواند یاد بگیرد که "مانع" عملکرد سیستم های موشکی زمین به هوا C-400 Triumph روسی شود.

طبق این نشریه، نیروی هوایی سلطنتی و نیروی دریایی سلطنتی انگلیس تعداد گشت های نزدیک مرزهای روسیه را که C-400 Triumph در آن قرار دارد افزایش داده اند.

این نشریه خاطرنشان می کند که ارتش انگلیس می تواند "حفره هایی" در پدافند هوایی ایجاد شده توسط داده های سیستم پدافند هوایی پیدا کند.

در ماه ژوئیه، سرلشکر الکساندر لوزان جانشین فرمانده سابق نیروهای پدافند هوایی نیروهای زمینی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، در مورد اهداف آزمایش ترکیه از سیستم دفاع هوایی S-400 Triumph تولید روسیه صحبت کرد. به گفته وی، یکی از اهداف این امر می تواند یافتن نقاط ضعف در سیستم باشد.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک