01:55 17 آوریل 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (252)
0 206

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو اطلاعاتی درباره انتقال شبه نظامیان سوری به قره باغ در اختیار دارد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری خود گفت: روسیه اطلاعاتی در مورد انتقال جنگنده های خارجی به منطقه درگیری قره باغ دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود:  اطلاعات مربوط به جذب گسترده شبه نظامیان در شمال سوریه و انتقال آن ها به منطقه مورد مناقشه قره باغ نگران کننده است. در شبکه های اجتماعی ویدئو و تصاویری در این خصوص منتشر می شود.

زاخاروا همچنین خاطرنشان كرد كه هرگونه اظهار نظر ستیزه جویانه از سوی کشور ثالث در رابطه با قره باغ، غیرسازنده است و می تواند بی ثباتی در اوضاع را ایجاد كند.

پیش از این گزارش شده بود که شبه نظامیان سازمان های غیرقانونی مسلح، به ویژه از سوریه و لیبی برای شرکت مستقیم در درگیری ها به منطقه قره باغ منتقل می شوند.

شایان ذکر است که روز یکشنبه (27 سپتامبر) وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. براساس اطلاعات موجود؛ پی این حملات  تیراندازی غیر نظامیان نیز کشته شده اند.

در سال 1991 میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را با زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال 1994 آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره ‌باغ با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هرازگاهی درگیری های نظامی موقت و کوچکی در این منطقه صورت می گیرد.

موضوع:
درگیری در قره باغ (252)

مرتبط:

هشدار کرملین نسبت به هرگونه حمایت نظامی از طرفین درگیر در قره باغ
اصابت پنج خمپاره جنگ قره‌باغ به خاک ایران
هدف از جنگ قره باغ ایران و روسیه است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک