20:04 20 ژانویه 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 301

وزیر امور خارجه روسیه می گوید، که تعجب نخواهد کرد که ایالات متحده آمریکا هر کسی را بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت به دلیل همکاری با ایران تحریم کند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر، گفت: جای تعجب نیست اگر ایالات متحده همه کسانی که با ایران همکاری می کنند را تهدید به تحریم کند، البته این تحریم ها غیرقانونی و نامشروع خواهند بود.

لاوروف در یک گفتگو با شبکه العربیه در این خصوص افزود: من تعجب نخواهم کرد که ایالات متحده امریکا هر کسی را به اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت به دلیل همکاری با ایران تحریم کنند. آنها در سراسر جهان تحریم ها را اعمال می کنند، حتی گاهی وقت بدون هیچ دلیلی.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به این که آیا شرکت‌های روسی آماده مقاومت در برابر تحریم های احتمالی جدید آمریکا هستند، اظهار داشت: نمی دانم که آیا شرکت های خارجی مجبور به رعایت این تحریم ها هستند یا خیر. تجارت ارزیابی های خاص خود را دارد، اما چیزی که واضح است این تحریم های یک جانبه غیرقانونی و نامشروع است.

این در حالی ا‌ست، که امروز دوشنبه ۲۱ سپتامبر، مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا از تحریم وزارت دفاع ایران خبر داد، او تاکید کرد که رئیس جمهور آمریکا دستوری را امضا کرده است که طبق آن آمریکا تحریم های یکجانبه علیه ایران را اعمال می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک