10:23 19 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 20

مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "وکتور"مرحله دوم آزمایشات واکسن ویروس کرونا را آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک, آنا پوپووا، رئیس کمیته فدرال حقوق مصرف کننده و بهداشت روسیه به خبرنگاران گفت: مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "وکتور" به مرحله دوم آزمایش واکسن کووید 19، آزمایشات بالینی روی انسان رسیده است.

وی گفت: همه داوطلبانی که به روش و شیوه خاص انتخاب شده اند، وضعیت آنها خوب است. افرادی که قبلاً واکسن تزریق کرده اند، هیچگونه عوارض جانبی نداشته، حتی در محل تزریق نیز کوچکترین التهاب و قرمزی وجود ندارد و دمای بدن آنها کاملاً طبیعی است.

رئیس کمیته فدرال حقوق مصرف کننده و بهداشت روسیه، در پاسخ به این سوال كه داروی "وکتور"  بهتر است و یا واکسنی که به تازگی توسط مرکز گامالی به ثبت رسیده است، گفت: برای هر كشور مهم است كه چندین گزینه واكسن داشته باشید.

وی گفت: کاملاً مسلم است که در هر کشور و در وهله اول در روسیه، باید چندین واکسن متفاوت وجود داشته باشد و این همان کاری است که ما امروز انجام می دهیم.

وکتور آزمایشات بالینی واکسن را از 27 ژوئیه آغاز کرد. همانطور که گزارش شده، 300 داوطلب 18 تا 60 ساله از جمله 60 کارمند "وکتور" در این آزمایش شرکت خواهند کرد.

وزارت بهداشت روسیه پیش از این از ثبت نخستین واکسن کرونای جهان در روسیه خبر داده بود. این واکسن از سوی مرکز ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالی و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ساخته شده و "اسپوتنیک وی" نامگذاری شده است.

مرتبط:

اسپوتنیک V: اولین واکسن ثبت شده کووید-۱۹ + داده نمایی
حضور ده ها هزار نفر در تحقیقات مرحله سوم واکسن ضد کرونا
واکسن روسی حداقل تا دو سال در برابر ویروس کرونا مقاوم است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک