05:49 13 آوریل 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
انفجار در بیروت (50)
5292

روسیه پنج هواپیما را به لبنان اعزام می کند تا در خصوص پیامدهای انفجار در بندر بیروت به این کشور کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه روسیه، وزارت حوادث مترقبه و فوریت های پزشکی روسیه پنج هواپیما را به لبنان اعزام می کند تا در خصوص پیامدهای انفجار در بندر بیروت به این کشور کمک کند.

خاطرنشان شده است که یک بیمارستان سیار برای ارائه کمک به قربانیان این انفجار در پایتخت لبنان مستقر خواهد شد. پزشکان در محل حضور خواهند داشت ، همچنین متخصصان پزشکی روسیه با آزمایشگاهی برای تشخیص افراد مبتلا به کووید 19 در انجا فعالیت می کنند.

همه آنها مجهز به لباس های خاص و تجهیزات محافظتی در برابر کرونا خواهند بود.

دو انفجار قدرتمند عصر سه شنبه 4 آگوست در بندرو مرکز شهر بیروت در لبنان رخ داد. نخست وزیر لبنان حسن دیاب این انفجار را ناشی از ذخیره نادرست 2.750 تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت به مدت شش سال خواند. بر اساس گزارش ها تا کنون در این حادثه بیش از 100 نفر جان باخته اند و 4 هزار نفر مجروح شدند. بسیاری از محله های این شهر تحت تأثیر انفجار قرار گرفته اند از جمله سفارت روسیه که در اثر موج انفجاز آسیب دیده است. همانطور که روزنامه نگاران کانال های تلویزیونی قبرس خاطرنشان کردند، صدای انفجار در پایتخت ایالت جزیره نیکوزیا قبرس نیز شنیده شد (فاصله بین نیکوزیا و بیروت در حدود 240 کیلومتر است).

موضوع:
انفجار در بیروت (50)

مرتبط:

آخرین تلفات انفجار لبنان: 100 کشته و بیش از ۴ هزار زخمی
شورای عالی دفاع لبنان وضعیت بیروت را منطقه فاجعه بار اعلام کرد
نخست وزير لبنان: عاملان فاجعه انفجارها را مجازات خواهیم کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک