روسیه
دریافت لینک کوتاه
3113

منابع خبری در آمریکا ادعا دارند که روسیه در حال انجام یک کار تبلیغاتی ضد اطلاعاتی در مورد ویروس کرونا در امریکا است.

به گزارش اسپوتنیک، آسوشیتدپرس مقاله ای را منتشر کرده است مبنی بر اینکه روسیه در حال انجام یک کار تبلیغاتی ضد اطلاعاتی در مورد ویروس کرونا در امریکا است.

این رسانه با استناد به منابع ناشناس ادعا می کند که دو روس که در سازمان اطلاعات روسیه کار می کردند، از طریق سایت های انگلیسی زبان اطلاعات دروغین منتشر می کنند.

بر اساس این مقاله از ماه مه تا ژوئیه امسال ، سه سایت انگلیسی زبان حدود 150 مقاله را در زمینه مقابله با این بیماری منتشر کردند که یا روسیه را پشتیبانی می کند و ایالات متحده را محکوم کرده است.

این منابع می گویند با اطلاعات نادرست به مخاطبان غربی ، مسكو به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده است. آنها اضافه كردند كه مقامات آمریكایی سعی می كنند از تکرار اوضاع سال 2016 جلوگیری كنند، هنگامی كه گفته می شود روسیه برای حمایت از كاندیدای آن زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، دست به كار تبلیغات مخفیانه زده است.

شایان ذکر است، سخنگوی رئیس جمهور روسیه در واکنش به اتهامات بریتانیا مبنی بر ادعای حمله سایبری روسیه بر شرکت‌های داروسازی بریتانیا اعلام نمود که روسیه هیچ اطلاعی درمورد هک این شرکتها در دست ندارد. پیش از این مرکز امنیت سایبری بریتانیا ادعا کرده بود که هکرهای مرتبط با روسیه تلاش کرده اند تا در بریتانیا، امریکا و کانادا اطلاعات درمورد ساخت واکسن کووید ۱۹ را سرقت کنند. 

مرتبط:

در روسیه واکسن جدید کووید آماده شد
واکنش کرملین به اتهام تلاش روسیه براي سرقت اطلاعات واکسن کرونا از شرکت‌های داروسازي بریتانیا
سه نمونه اولیه واکسن کووید 19 در روسیه به طور موفق آزمایش شد
زمان آزمایش واکسن کرونا روی انسان در روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک