08:29 12 اوت 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
2322

در تاریخ 11 جولای هواپیماهای بدون سرنشین توسط سامانه های پدافند هوایی روسیه با نزدیک شدن به منطقه پایگاه هوایی روسیه حمیمیم، سرنگون شدند.

به گزارش اسپوتنیک، سامانه های پدافند هوایی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه شامگاه 11 جولای دو هواپیمای بدون سرنشین جنگنده را رهگیری کرد. رئیس مرکز آشتی احزاب متخاصم در سوریه ، دریاسالار الکساندر شربیتسکی اظهار داشت که هیچ خسارت و صدمه ای وارد نشده است.

وی گفت: "در تاریخ 11 جولای هواپیماهای بدون سرنشین توسط سامانه های پدافند هوایی روسیه با نزدیک شدن به منطقه پایگاه هوایی روسیه حمیمیم ، در نهایت از سمت جهت شمال شرقی شناسایی شدند. دو فروند هواپیمای بدون سرنشین شبه نظامیان در فاصله 5 کیلومتری از پایگاه هوایی حمیمیم توسط سلاح های دفاعی هوایی روسیه نابود شدند." .

به گفته وی ، تلفات یا خسارت مالی وجود ندارد ، پایگاه هوایی طبق برنامه ریزی پیشین عمل می کند.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

مرتبط:

پهپاد جدید ایران با قابلیت پرواز تا ارتفاع 3.6 کیلومتر
جزئیات جدید یافتن لاشه‌های پهپاد آمریکایی سرنگون شده توسط سپاه + فیلم
ایران اطلاعات جدیدی را در سالگرد سرنگونی پهپاد آمریکایی منتشر کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک