20:55 11 اوت 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 20

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نباید توسط دولت‌ها به گروگان گرفته شود.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سازمان منع سلاح های شیمیایی نباید توسط دولت‌هایی که برنامه خود را تحمیل می کنند، گروگان گرفته شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید كرد: سازمان منع سلاح های شیمیایی نباید توسط دولت‌هایی که برنامه خود را تحمیل می کنند به گروگان گرفته شود، این موضوع سازمان را کاملاً فلج می کند.

شایان ذکر است که سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به سوریه یک مهلت 90 روزه برای حل و فصل مسائل مرتبط با کاربرد سلاح شیمیایی داد. شورای اجرایی سازمان منع سلاح شیمیایی مقرر کرد که  فرناندو آریاس دبیر کل سازمان باید طی 100 روز گزارش مربوطه را ارایه بدهد. اگر سوریه تمام مطالبات را اجرا نکند،شورا قصد دارد به کنفرانس کشورهای عضو پیشنهاد کند دست به اقدامات ضروری در رابطه با آن کشور بزنند.

بیست و نه کشور عضو از این پیشنهاد حمایت کردند. 9 کشور از دادن رأی خودداری کردند و روسیه، ایران و چین به این تصمیم رأی مخالف دادند. الکساندر شولگین  نماینده روسیه در سازمان نامبرده متذکر شد که این تصمیم ضد سوریه باعث تأسف می شود و به سیاسی شدن بیشتر این سازمان منجر خواهد شد. به عقیده وی، نتیجه رأیگیری از طریق کارزار فشار، ارعاب و رشوه بدست آمده که توسط فعالان غربی به رهبری ایالات متحده آمریکا آغاز شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک