10:24 27 سپتامبر 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 121

رئیس جمهور روسیه: حق خروج جمهوری ها از اتحاد جماهیر شوروی که در قانون اساسی آن زمان نوشته شده بود و سپس حق انحصار حزب کمونیست برای قدرت در سند اصلی این کشور در سال 1977، به مین های تاخیری تبدیل شده بود.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه تلویزیونی با کانال "روسیه-1" گفت: "حق خروج جمهوری ها از اتحاد جماهیر شوروی که در قانون اساسی آن زمان نوشته شده بود و سپس حق انحصاری حزب کمونیست برای قدرت در سند اصلی این کشور در سال 1977، به مین های تاخیری تبدیل شده بودند."

پوتین افزود: "در مورد خروج آزاد از اتحاد جماهیر شوروی. در قانون اساسی ...قانون اساسی سال 1977 و قانونهای اساسی قبلی بود. انحصار قدرت برای حزب کمونیست ثبت شده بود. حزب کمونیست، هسته اصلی کل سیستم دولتی بود. و هیچ حقی برای خروج از حزب کمونیست به نمایندگان نهادهای مختلف ملی داده نشده بود. او(حزب کمونیست) همه چیزرا حفظ می کرد."

به گفته رئیس جمهور روسیه، "در واقع، حزب کمونیست سرنوشت خود، منافع گروهی خود را با منافع کل کشور پیوند زده بود."

پوتین ادامه داد: "و هنگامی که (حزب کمونیست) به خودی خود، بدون هیچ گونه ضربات خارجی، از درون شروع به فروپاشی کرد و کشور نیز پشت سر آن فرو ریخت. این کاملاً غیرقابل قبول است. این همان مین تاخیری است. این مینی است که در سال 1922 در زمان شکل گیری اتحاد جماهیر شوروی و سپس در قانون اساسی بعدی سالهای 24، 36 و 77 کار گذاشته شد. باید از چنین مواردی دوری کنیم."

 

مرتبط:

پوتین: خودخواهی و تمایل به تسلط در روابط بین المللی به بن بست منتهی می شود
پیشنهاد پوتین: برای نشست طرفهای درگیر در سوریه شرایط لازم ایجاد شده و در برگزاری آن کمک شود
پوتین فرمان اصلاح قانون اساسی روسیه را امضا کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک