15:20 03 مارس 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 163

راه‌اندازی چهارمین ماهواره تندرا از سیستم یکپارچه شناسایی فضایی و سیستم رهیابی روسی کوپل نشان از برتری سیستم موشکی روسیه دارد.

به گزارش اسپوتنیک، سیستم هشدار حمله موشکی روسیه با نام "کوپل" برتر از سیستم مشابه آمریکایی خود است.

یک منبع آگاه در سیستم موشکی دفاعی روسیه خاطرنشان كرد: بدین ترتیب سیستم ردیابی موشکی کوپل به شما اجازه می دهد هرگونه شلیك موشك های بالستیك و موشك های پرتاب فضا از آمریكا را ردیابی كنید، دستگاه ها این وظیفه را بطور كامل در مدارهای كاری انجام می دهند."

به گفته این منبع ، فضاپیمای تندرا "مجهز به نسل جدیدی از دستگاههای مشاهده مادون قرمز است که می تواند پرتاب موشک ها را دقیقاً در برابر پس زمینه سطح زمین ثبت کند" ، همچنین "قادر به ردیابی مسیرهای پرواز موشک های بالستیک و به طور خودکار پیش بینی مناطق مورد نظر کلاهک آنها" بپردازند.

در ماه مارس ، این آژانس با استناد به یک منبع در مجموعه نظامی و صنعتی ، گزارش داد که دومین ایستگاه رادار افقی "کانتینر" ، که میدان راداری آن تقریباً تمام اروپا را پوشش می دهد، در نزدیکی کالینینگراد مستقر خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه ، ژنرال ارتش والری گراسیموف در گفتگو با مسئولان نظامی خارجی ، گزارش داد که سیستم ردیابی ماهواره ای روسیه برای پرتاب موشک های بالستیک بین قاره ای Oko-1 جایگزین می شود.

 

مرتبط:

ادامه تدارکات برای آزمایش موشک قاره پیمای"سرمت" در روسیه
آشپز مشهور ترک برای پوتین کیک «سرمت» می پزد
اعلام آمادگی روسیه برای نمایش "سرمت" به آمریکایی‌ها
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک