18:06 02 ژوئیه 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
3437

نماینده دومای روسیه: آمریکا در آستانه انقلاب است.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر ژیرینوفسکی، نماینده دومای روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت: تظاهرات در آمریکا می تواند منجر به وقوع انقلاب در این کشور شود.

ژیرینوفسکی درباره این تحولات نوشت: "آمریکا در آستانه وقوع یک انقلاب مردمی قرار گرفته است. ضروری است تا سریعاً نمایندگان سازمان های چپ به این کشور اعزام شوند و به آنها گفته شود تا آنجلا دیویس (فعال سیاسی مخالف نژادپرستی) را در ایالات متحده پیدا کرده و از او بخواهند اعتراضات مردمی در این کشور را رهبری کند. سپس، شاید، چنین انقلابی با موفقیت به پایان برسد و "دونالد ترامپ" مجبور شود، با لباس زنانه و شاید هم با ماشین سفارت روسیه در واشنگتن، از کشورش فرار کند."

اکنون در آمریکا تظاهرات گسترده اعتراض آمیز نسبت به رفتار پلیس با سیاهپوستان برگزار می شود. علت این تظاهرات رفتار غیر انسانی یک افسر پلیس آمریکا بود که سعی کرد با رفتاری بسیار خشن، جورج فلوید را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد. پس از این حادثه مردم میناپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین ‌پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی‌ها برای سه روز پیاپی همچنان ادامه دارد و این بار معترضان به سراغ منبع اصلی اعتراضات خود، یعنی مرکز پلیس این شهر رفتند و مرکز پلیس میناپولیس را به آتش‌ کشیدند.

مرتبط:

پوتین، کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را به دوما ارسال کرد
رئیس دوما: آمریکا مقصر تنش هایی است که منجر به سقوط بوئینگ در ایران شد
واکنش دوما روسیه به داده های بلومبرگ درباره پوتین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک