14:38 06 مارس 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 123

در روسیه تصمیم گرفته شد كه پس از خرید املاک و مستغلات ، اجازه اقامت را برای كارآفرینان خارجی صادر كنند.

به گزارش اسپوتنیک، لایحه مربوطه توسط وزارت توسعه اقتصادی و تجارت روسیه تهیه شده است. در این نهاد انتظار دارند که به این شکل سرمایه گذاران خارجی به روسیه جذب شوند و  اطمینان دارد که کارآفرینان خارجی نسبت به چنین پیشنهادی واکنش مثبت نشان خواهند داد اما در انتظار افزایش شدید تقاضاهای دریافت تابعیت روسیه نیستند.

توضیح داده می شود که معیارهای املاک و مستغلات کافی برای اخذ اجازه اقامت توسط دولت تعیین می شود.

در 24 آوریل ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه قانونی را به منظور تسهیل دریافت تابعیت روسیه امضا کرد. قانون جدید اجازه می دهد تا خارجیان  بدون امتناع از تابعیت کشور خود ، تابعیت روسیه را درخواست کنند. اکنون فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر روسیه که بعد از فارغ التحصیلی به مدت یک سال در این کشور کار کرده باشند، می توانند با تشریفات ساده تابعیت روسیه را دریافت کنند.

علاوه بر این ، دارندگان گذرنامه های اتحاد جماهیر شوروی که در جمهوری های شوروی سابق و بدون تابعیت زندگی می کنند برای به دست آوردن تابعیت روسیه به روشی ساده دیگر مثل سابق نباید حتما به مدت سه سال در فدراسیون روسیه زندگی کرده و داشتن منبع قانونی درآمد خود را ثابت کنند.

در ماه مارس قانونی تصویب شد که اخذ تابعیت روسیه برای اوکراینی ها و بلاروس ها را ساده کرد. منظور لغو قاعده مصاحبه ها برای ارزیابی سطح تسلط به زبان روسی است. همچنین مدت زمان بررسی درخواست های دریافت تابعیت روسیه از شش ماه در سابق به سه ماه کاهش یافته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک