10:13 28 اکتبر 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2196)
0 31

در روسیه بر روی بیش از 200 پزشک آزمایش مصونیت در برابر ویروس کرونا صورت گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که در مرکز پزشکی-جراحی "پیروگوف" در مسکو، 240 پزشک مورد آزمایش مصونیت در برابر ویروس کرونا قرار گرفتند که نتایج این آزمایش نشان می‌دهد 15 درصد این افراد در برابر این ویروس ایمن هستند.

 

این آزمایش در بین پزشکان انجام گرفته که دو ماه اخیر علائم کرونا نداشته اند. اکنون ایمن بودن افرادی که در منطقه "قرمز" این مرکز پزشکی فعالیت می کنند، مشخص شده است.

وزارت بهداشت روسیه افزود که این آزمایش در مرکز علمی دولتی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "وکتور" در نووسیبیرسک توسعه یافته است.

پیش از این آنا پوپوا، رئیس سرویس فدرال نظارت در زمینه حمایت از مصرف‌ کننده روسیه اعلام کرده بود که آزمایش پزشکان "پادتن" ویروس کرونا از 14 آپریل آغاز شده است. این آزمایش نشان می دهد که تا چه حد پزشکان ایمن شدند، همچنین این آزمایش برای تهیه واکسن ویروس کرونا که در حال توسعه است، کمک خواهد کرد.

شایان ذکر است که بر اساس آخرین آمار در روسیه 4080 مورد جید ابتلا به ویروس کرونا در 81 منطقه این کشور به ثبت رسیده است که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا  در این کشور به 32 هزار 8 نفر رسیده است. همچنین 273 تن جان باخته و 2 هزار 590 نفز نیز بهبود یافته اند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2196)

مرتبط:

چطور در دوره اپیدمی کروناویروس به دام « کلاهبرداران آی تی» نیافتیم
روسیه از فعالیت‌های اخیر آمریکا در زمینه ایجاد ویروس‌های کشنده می‌گوید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک