12:42 25 اکتبر 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2181)
0 200

رئیس جمهور روسیه از آمادگی این کشور برای کمک به چین در مبارزه با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس خبری کاخ کرملین امروز جمعه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه طی پیامی به شی جین پینگ رئیس جمهور چین، آمادگی روسیه برای ارائه هر گونه کمک و مساعدتی در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا را اعلام کرد.

سرویس خبری کاخ کرملین اعلام کرد: رئیس جمهور روسیه آمادگی خود را برای ارائه کمک های لازم به مردم چین ابراز کرد و گفت که مقامات ذیصلاح روسیه برای همکاری نزدیک با ساختارهای ذیربط چینی متمرکز شده اند تا هرچه سریعتر بر این تهدید مشترک غلبه کنند.

ولادیمیر پوتین همچنین ابراز اطمینان کرد که اقدامات قاطع رهبر چین، گسترش این بیماری همه گیر متوقف شده و خسارات ناشی از آن به حداقل خواهد رسید.

در 31 دسامبر، 2019، مقامات چینی به سازمان بهداشت جهانی خبر از شیوع همه گیری یک ویروس ناشناخته در شهر ووهان دادند. بعدتر کارشناسان مشخص کردند که عامل این بیماری کروناویروس است. با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده، دهها نفر بر اثر این ویروس تابحال جان باختند. این ویروس در حال حاضر از مرزهای چین به بقیه نقاط گسترش یافته است. مقامات چینی رسما تایید کرده اند که این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دولت چین نگران شیوع ویروس کرونا است به همین دلیل شهرهایی که این ویروس در آن شیوع دارند را قرنطینه می کند و اعلام کرده است که قرنطینه‌های انجام شده برای جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک می باشد. برخی کشورها نیز مسافران ورودی از چین را تحت معاینات دقیق قرار می دهند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2181)

مرتبط:

آیا المپیک 2020 توکیو بخاطر شیوع کرونا تعطیل می شود؟
احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق بسته های علی اکسپرس ارزیابی شد
شمار مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در چین رو به افزایش است : رقم جدید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک