22:49 01 آوریل 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 131

دانشمندان آکادمی علوم روسیه در نوواسیبیرسک در تلاش برای ساخت واکسن کرونا ویروس جدید هستند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان نوواسیبیرسک روسیه قصد دارند در ماه ژوئن دو واكسن علیه کرونا ویروس جدید آزمایش كنند. براساس انتشار رسمی شعبه سیبری آکادمی علوم روسیه، دو کیت تشخیصی برای درمان این بیماری در مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی Vector ایجاد شده است.

رینات ماکسوتوف، مدیرکل مرکز علمی دولتی "وکتور"، در این زمینه گفت: " ما در حال تولید دو واکسن هستیم که نمونه های اولیه آنها در ماه ژوئن تحت اولین مطالعات قرار می گیرند."

طبق گفته شعبه آکادمی علوم روسیه در سیبری، آزمایشگاه قصد دارد هم ویروس را مورد مطالعه قرار دهد، و هم اینکه چرا برخی افراد از نظر ژنتیکی مستعدتر هستند برای دریافت آن. همچنین مطالعات عوارض بعد از واکسیناسیون را نیز پیش بینی خواهند کرد. این مرکز تحقیقاتی همچنین میزبان ویروس ها - حیوانات وحشی را بررسی می کنند. دانشمندان در این راستا با همکاری نزدیک با مؤسسات جانورشناسی فعالیت می کنند.

یادآور می شود که شیوع یک نوع ناشناخته سینه پهلوی پنومونی در دسامبر سال گذشته در شهر چینی ووهان رخ داد. عامل ایجاد کننده این بیماری نوعی جدید از کرونا ویروس 2019-nCoV نامیده شد. طی چند هفته، این بیماری در سرتاسر چین شیوع یافت و در دهها کشور در سراسر جهان نیز نمونه هایی از آن یافت شد. طبق آخرین اطلاعات، حدود 2.4 هزار نفر آلوده شده و بیش از 80 نفر نیز جان خود را از دست دادند

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک