00:55 23 سپتامبر 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
1227

سرویس مطبوعاتی سنای آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که وزیر امور خارجه را ملزم به تصمیم گیری در مورد اینكه روسیه را باید حامی تروریسم اعلام کرد یا خیر می کند.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی سنای آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که طبق آن وزیر امور خارجه این کشورباید درباره اینکه روسیه را حامی تروریسم دانست یا خیر، تصمیم گیری کند.

این لیست در حال حاضر شامل ایران، کره شمالی، سوریه و سودان است. همچنین پیش از این شامل کوبا، عراق، لیبی و یمن جنوبی بود.

علاوه بر این، کمیته قطعنامه ای را تصویب کرد که رئیس جمهور را ملزم به دریافت رضایت کنگره برای تصمیم گیری در مورد خروج از ناتو می کند.

این سند درباره روسیه به وزیرامور خارجه دستور می دهد ظرف 90 روز پس از لازم الاجرا شدن، نظر خود را در مورد این موضوع به کمیته های مربوطه کنگره ارائه دهد. در همین حال، او باید نتیجه گیری در مورد اینکه آیا گروه های مسلح تحت کنترل روسیه در دنباس خحضور دارند و اینکه آیا آنها در کنار گروه های مسلح LPR و DPR، تحت تعریف "سازمان های تروریستی خارجی" قرار دارند یا خیر.

سناتورها طی جلسه استماع در اوایل ماه دسامبر با دیوید هیل، معاون وزیر امور خارجه آمریكا، موضوع قرار دادن روسیه به عنوان حامی تروریسم را بدلیل اقداماتش در سوریه مطرح كردند. هیل خاطرنشان کرد: " وزارت امور خارجه معتقد نیست که روسیه، دولت حامی تروریسم است و باید در این لیست قرار بگیرد." به گفته وی، ایالات متحده باید این واقعیت را درک کند که روسیه خود قربانی حملات تروریستی است.

اکنون باید این لایحه در هر دو مجلس رای گیری شود و پس از آن توسط رئیس جمهور امضا می شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک