04:57 04 آوریل 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 341

منابع نظامی در روسیه از ساخت یک ناو هواپیمابر جدید در این کشور خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در مجموعه نظامی-صنعتی روسیه گفت: پروژه ساخت ناو هواپیمابر جدید روسیه با ظرفیت حداکثر 70 هزار تن را بررسی می کند. هزینه توسعه و ساخت این ناو هواپیمابر بیش از 4 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

در حال حاضر نیروی دریایی روسیه تنها ناو "آدمیرال کوزنتسف"با ظرفیت 59 هزار را در اختیار دارد که در حال تعمیر است.

در عین حال منبع این خبر خاطرنشان كرد كه بودجه توسعه و ساخت این ناو هواپیمابر در برنامه فعلی تسلیحاتی دولت (2018 – 2027) پیش بینی نشده است.

این منبع افزود: تا به امروز وزارت دفاع روسیه تصمیم نگرفته كه كدام یك از مفاهیم پیشنهادی، مبنای ناو هواپیمابر جدید را تشکیل خواهد داد.

به گفته وی، چندین پروژه پیشنهادی از جمله ناو هواپیمابر لمانتین که پیش از این ارائه شده بود، موجود است. طبق برنامه توسعه دهندگان این پروژه، حداکثر 60 هواپیمای مختلف و 6 الی 10 هواپیمای بدون سرنشین می توانند در این ناو با ظرفیت 80 الی 90 هزار تن مستقر شوند.

علاوه بر این مرکز علمی کریلو، یک پروژه برای ناو هواپیمابر "اشتورم" با ظرفیت 80-90 هزار تن و طول 300 متر توسعه داده است. تخمین زده می شود حداکثر 90 هواپیما از جمله هواپیماهای بدون سرنشین در این ناو قابل حمل باشند.

فرماندهان نظامی روسیه بارها به لزوم ساخت ناو هواپیمابر جدید تاکید داشته اند، اما اگر این تصمیم اتخاذ شود، می تواند پس از اجرای برنامه فعلی تسلیحاتی دولت 2018-2027 عملی شود.

مرتبط:

نماینده کنگره با عکسی از کشتی روسی به نیروی دریایی ایالات متحده تبریک گفت
ترس آمریکا از استقرار موشک های روسیه در اقیانوس آرام
ورود ناو مارشال اوستینوف روسیه به آفریقای جنوبی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک