21:25 05 اوت 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 54

وزارت دفاع روسیه آزمایشات سامانه موشکی روسی دفاع هوایی در سوریه را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت دفاع روسیه ضمن تکذیب خبر منتشره امروز درباره آزمایش اس 500 در سوریه گفت:" اس 500 برای مبارزه با اهداف بالستیکی و آئرودینامیکی در مسافت های زیاد در نظر گرفته شده است و هیچگونه ضرورتی به آزمایش و استفاده از این سامانه موشکی دفاع هوایی در سوریه وجود نداشته و ندارد".

وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد برای دفاع از تاسیسات نظامی روسیه در سوریه از سامانه های اس 400 ، پانتسیر ـ اس" و "تورـ ام ـ 1" استفاده می شود و اس 500 قبلاً در میدان  تیر "آشولوک" روسیه در شرایط دشوار اقلیمی مورد آزمایش قرار گفته است.

پیشتر به نقل از منابعی در وزارت دفاع و مجتمع صنایع نظامی روسیه اعلام شده بود مهم ترین عناصر سامانه موشکی دفاع هوایی اس 500 "پرومتئوس" در سوریه مورد آزمایش قرار گرفتند.

به گفته این منابع، کارشناسان "برخی از مشکلات " را در کار اس 500 کشف کردند اما در رفع سریع این مسائل توفیق حاصل شده و آزمایشات موفق دانسته شده است.

خاطرنشان گردید سرلشکر آیتچ بیژف، معاون سابق فرمانده کل نیروی هوایی روسیه در جریان تست های انجام شده قبل از تحویل اس 500 به نیروهای مسلح خاطرنشان کرد به کار بدون وقفه همه عناصر این سامانه توجه زیادی مبذول خواهد شد.

گویا به گفته این زنرال روسی ،  اس 500 در شرایط دشوار و طاقت فرسا  از لحاظ فنی و اقلیمی مورد آزمایش قرار می گیرد چون فقط در چنین شرایطی کمبود آن معلوم می شود تا این کمبود ها رفع گردند و اضافه کرد" سوریه برای چنین آزمایش هایی بسیار مناسب است چون در آنجا هوا همیشه گرم بوده و گرد و غبار زیادی وجود دارد".

اس-500 "پرومتئوس" قادر به نابودی اهداف در شعاع 600 كیلومتری بوده و می تواند به طور همزمان ده هدف بالستیک را شناسایی کند كه با سرعتی تا هفت كیلومتر در ثانیه در حال حركت هستند و قادر به رهگیری موشک های دارای سرعت مافوق صوت می باشد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک