01:11 21 سپتامبر 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 40

روسیه پیش نویس قطعنامه تقویت سیستم کنترل تسلیحات، خلع سلاح و منع گسترش سلاح های هسته ای را به سازمان ملل ارائه می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه طی سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: روسیه پیش نویس قطعنامه تقویت سیستم کنترل تسلیحات، را به سازمان ملل ارائه می دهد و آماده گفتگو در این خصوص است.

لاوروف افزود: امروز می خواهم اعلام کنم که در جلسه کنونی مجمع عمومی سازمان ملل، ما پیش نویس قطعنامه تقویت سیستم کنترل تسلیحات، خلع سلاح و منع گسترش سلاح های هسته ای ارائه می دهیم و از همه برای گفتگوهای سازنده در این خصوص دعوت بعمل می آورم.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: تصویب این قطعنامه می تواند شرایط را برای برگزاری موفقیت آمیز نشست آینده پیمان منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای هموار کند.

لاروف از تمامی کشورهای خواست که از این قطعنامه برای عدم پذیرش جنگ هسته ای حمایت کنند.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: به منظور جلوگیری از تشدید بیشتر تنش ها، روسیه اقدامات ابتکاری بسیاری را انجام داده است.

وی افزود: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تصمیم خود مبنی بر عدم استقرار موشک های زمینی با برد متوسط و کوتاه تر در اروپا و یا مناطق دیگر تا زمانی که آمریکا از این کار خودداری کند، اعلام کرد.

لاوروف ادامه داد: ما بارها از به واشنگتن پیشنهاد داده ایم تا مذاکرات مربوط به تمدید پیمان کاهش استراتژیک تسلیحات را آغاز کند. ما با چین خواستار توافق نامه ای با سند موقت برای جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی در فضا هستیم.

مرتبط:

لاوروف: در مورد حوادث عربستان باید تحقیقات دقیق صورت گیرد
هشدار لاوروف به پمپئو
مسکو خواستار حل مسئله خلیج فارس از طریق گفتگو شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک