11:41 03 اوت 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
118

سفیر روسیه در بیروت از ارتباط کشورش با طرف‌های ذی‌ربط به منظور جلوگیری از وقوع جنگ میان لبنان و اسرائیل خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از النشره لبنان، الکساندر زاسپکین،‌ سفیر فدراسیون روسیه در بیروت ایجاد فضای مناسب برای مذاکره میان لبنان و اسرائیل به منظور جلوگیری از وقوع جنگ میان دو کشور را وظیفه مسکو دانست.

زاسپکین اظهار داشت: روسیه روابطی با لبنان دارد و نمی‌خواهد که جنگ جدیدی میان این کشور و اسرائیل شکل بگیرد. روسیه با تمامی طرف‌ها در ارتباط است و این وظیفه روسیه است که برای جلوگیری از وقوع این جنگ با طرف‌های ذی‌ربط ارتباط برقرار کند.

سفیر روسیه در بیروت افزود: در اظهارات مقامات اسرائیل اغراق وجود دارد و اسرائیلی‌ها بسیار پیشگیرانه هستند و ما همیشه آماده هستیم تا منافع همسایگان سوریه را در نظر بگیریم. وقوع جنگ میان اسرائیل و لبنان کشتار و ویرانی برای هر دو طرف به همراه خواهد داشت و این جنگ منجر به راه حل و به دنبال آن حل و فصل مشکل آنها نمی‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه اسرائیل معتقد است پیروز خواهد شد و یا اینکه مقاومت ضعیف‌تر است، صحیح نیست، چراکه هر کدام از آنها تلاش می‌کنند تا توان خود برای مقابله را افزایش دهند. ما باید شرایط سیاسی مناسبی ایجاد کنیم تا به جای رویارویی، به سمت مذاکره و روند صلح پیش برویم، اتفاقات خاورمیانه ما را از این مسیر بسیار دور کرده است اما تلاش می‌کنیم تا به مسیر مذکور بازگردیم.

مرتبط:

حزب الله لبنان می‌تواند روزانه هزار موشک به اسرائیل شلیک کند
قصد لبنان برای دفاع از اراضی خود هنگام تعیین مرز با اسرائیل
قول لبنان به اسرائیل
تهدید موشکی لبنان علیه اسرائیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک