22:11 04 ژوئن 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 122

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا از مذاکراه این کشور با اتحادیه اروپا در خصوص پیوستن به مکانیزم کانال ویژه پرداخت مالی اتحادیه اروپا با ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر چیزوف، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا گفت: روسیه در حال گفتگو و مذاکره با اروپا برای پیوستن به مکانیزم کانال ویژه پرداخت مالی اتحادیه اروپا با ایران است.

وی افزود: آنها این موضوع که اینستکس ایجاد شده را پنهان نمی کنند و علیرغم مشکلاتی جدی، همچنان تلاش برای برقراری این مکانیزیم ادامه دارد.

ولادیمیر چیزوف با اشاره به اینکه روند این مکانیزم در حال حاضر چندان روبه رشد نبوده، گفت: با این وجود آنها از توسعه این مکانیزم دست برنمی دارند.

شایان ذکر است که سه کشور فرانسه، آلمان و بریتانیا 11 بهمن ماه 1397 سازوکار مالی ویژه اروپا برای بهره‌مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام را رسما با عنوان «اینستکس» ثبت کردند اما از آن روز تا به حال هنوز این ساز و کار عملیاتی نشده است. فرانسه میزبان کانال مالی جدید اروپا با ایران است. مقر این گروه در پاریس فرانسه است که مدیریت اجرایی آن را آلمان بر عهده دارد و بریتانیا نیز رئیس کمیته نظارت است.

مرتبط:

جزئیات کانال مالی مبادلات اروپا با ایران
زمان اعلام رسمی ایجاد کانال مالی ایران و اروپا
واکنش آمریکا به ایجاد کانال مالی ایران و اروپا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک