17:15 19 اوت 2019
شجاعت زن روس در حادثه آتش گرفتن هواپیما

شجاعت زن روس در حادثه آتش گرفتن هواپیما

© Photo / A screenshot of the burning Aeroflot aircraft Sukhoi Superjet 100 in Sheremetyevo airport
روسیه
دریافت لینک کوتاه
2151

یک زن مسافر روس که هنگام آتش گرفتن هواپیمای SSJ-100 در فرودگاه شرمتوا مسکو می توانست خود را نجات دهد، در جریان تلاش قهرمانانه برای نجات کودکان، جانش را از دست داد.

علت آتش گرفتن هواپیمای ایرفلوت مشخص شد
© Sputnik / Investigative Committee of Russia
به گزارش اسپوتنیک، بلافاصله پس از به زمین نشست هواپیمای طعمه حریق شده ، تقریباً همه مسافران به جلو پریدند تا جان خود را نجات دهند اما خانم آلبینا پلیپچوک که در ردیف نهم نشسته بود، بر عکس همه به عقب شتافت چون صدار گریه کودکان را شنیده بود و درک می کرد که کسی باید به انها کمک کند اما شعله های اتش و گاز مونوکسید کربن ناشی از آن بسیار شدید بودند و جسد آلبینا را در بخش عقب سالن هواپیما پیدا کردند. 
تمام مسافران هواپیما تا ردیف 11 غیر از آلبینا توانستند جان خود را نجات دهند. حالا پسر 11 ساله این زن جوان که آلبینا وی را به تنهایی بزرگ می کرد، بی مادر مانده است.
حدود ساعت 18:00 به وقت مسکو روز یکشنبه، 5 مه 2019، هواپیمای مسافربری SSJ-100 مسکو ـ مورمانسک با 73 مسافر و 5 خدمه از باند فرودگاه شرمتوا بلند شد اما به دلیل قطع شدن ارتباط خود با زمین به فرودگاه بازگشت و پس از فرود در باند فرودگاه آتش گرفت. 41 نفر از جمله یکی از خدمه هواپیما کشته شدند و 37 نفر دیگر از این حادثه جان سالم به در بردند.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک