06:59 19 مارس 2019
محورهاى اصلى سخنرانى پوتين در نشست بريكس در آرژانتين

محورهاى اصلى سخنرانى پوتين در نشست بريكس در آرژانتين

© Sputnik / Grigoriy Sisoev
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 91

رئیس جمهور روسیه در نشست روسای جمهور کشورهای عضو بريكس در حاشیه اجلاس جی 20 در آرژانتین شرکت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این نشست درباره تحریم ها، اوضاع سوریه و خروج آمریکا از توافق پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد سخنانی ایراد کرد.

ولادیمیر پوتین ضمن انتقاد از تحریم های یک جانبه آمریکا گفت: این تحریم ها بر همکاری های بین المللی تاثیر منفی می گذارد.

رئیس جمهور روسیه افزود: ناعادلانه است تا استفاده از تحریم های یکجانبه و غیرقانونی را نادیده گرفت. این اقدامات شرم آور به منزله زیر پا گذاشتن منشور سازمان ملل، قوانین سازمان تجارت جهانی و سایر قوانین بین المللی می باشد.

وی گفت: تمامی این اقدامات منجر به فروپاشی روابط تجاری، از بین رفتن اعتماد بین اعضاء در روابط اقتصادی و همچنین فروپاشی ساختار اقتصاد جهانی می گردد.
پوتین از کشورهای عضو بریکس خواست تا در ایجاد سیستم عادلانه روابط بین المللی تاثیر گذار باشند و با یکدیگر به حل مشکلات مهم جامعه جهانی کمک کنند.

رئیس جمهور روسیه همچنین به اوضاع سوریه اشاره کرد و گفت: برای ثبات بلند مدت در سوریه، در وحله اول باید روند واقعی حل و فصل سیاسی به جلو حرکت کند و به این منظور روسیه با ایران و ترکیه، شرکای روسیه در چارچوب نشست آستانه همکاری نزدیکی را دنبال می کند.

وی همچنین به بازسازی اقتصاد، زیر ساخت ها و مساعد کردن شرایط برای بازگشت پناهندگان تاکید کرد و از کشورهای عضو بریکس خواست که به برنامه کمک های بشر دوستانه بپیوندند.

ولادیمیر پوتین در ادامه خواستار حل و فصل اختلافات در چارچوب سازمان تجارت جهانی از طریق گفتگو شد و اعلام کرد که مسکو هرگونه تلاشی را تثبیت اوضاع این سازمان و توسعه بیشتر آن انجام خواهد داد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک