13:56 25 مارس 2019
اهداف روسیه در تدوین دکترین هسته ای جدید خود

اهداف روسیه در تدوین دکترین هسته ای جدید

© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 71

هدف از طرح ایده تدوین متن جدید دکترین بازدارندگی هسته ای روسیه پیشگیری از درگیری ها و پیشگیری از استفاده از سلاح هسته ای است و در این رابطه علامت روشنی به مخالفان بالقوه داده می شود.

به گزارش اسپوتنیک، عقیده کارشناسان امریکایی که خبرگزاری روسی "ریانووستی" از آنها نظر خواهی کرده چنین است.
اولگا اولیکر، مدیر برنامه های روسیه و اوراسیا در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی واشینگتن معتقد است پیشنهاد متن جدید دکترین بازدارندگی هسته ای روسیه تا حدی در رابطه با تمایل به توضیح دادن درباره بیانیه چندی پیش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است که گفت در دکترین مسکو در زمینه استفاده از سلاح هسته ای استفاده از ضربت پیشگیرانه در نظر گرفته نشده و چنین سلاح هایی فقط برای وارد کردن ضربت متقابل و جوابیه می توانند به کار بروند اما "تجاوز کار باید بداند که انتقام گیری ناگزیر است و وی نابود خواهد شد".


کریستین ون بروگارد، کارمند علمی مرکز امنیت بین المللی و همکاری دانشگاه استنفورد نیز توجه اساسی خود را معطوف شرایط استفاده روسیه از سلاح هسته ای می کند که ممکن است در سند جدید به ثبت برسد. این کارشناس امریکایی معتقد است این نکته دارای اهمیت زیادی در مسائل بازدارندگی خواهد بود.
روز چهارشنبه نمایندگان شورای فدراسیون، مجلس علیا پارلمان روسیه به شورای امنیت روسیه پیشنهاد کردند متن جدید"مبانی سیاست فدراسیون روسیه در زمینه بازدارندگی هسته ای را تهیه کرده " که در آن شرایط استفاده روسیه از سلاح هسته ای و همچنین "تصمیم گیری درباره اقدامات متقابل در صورت استفاده دشمن از سلاح هایپرسونیک و دیگر انواع سلاح های استراتژیک غیر هسته ای" تعریف شود.
این پیشنهاد در توصیه های مصوبه در نشست کمیته دفاع و امنیت مجلس شورای فدراسیون مطرح شده است. علاوه بر سناتور ها ، نمایندگان وزارت دفاع ، ستاد کل ارتش و شورای امنیت روسیه در این نشست شرکت داشتند.

مرتبط:

دکترین هسته ای آمریکا - آغاز آخرالزمان است
انتقاد شديد چین از دکترین جدید هسته ای آمریکا
مجلس دوما: دکترین هسته ای جدید آمریکا تهدیدی برای آغاز جنگ هسته ای
سیاست های امریکا نسبت به ایران در دکترین هسته‌ای جدید این کشور
روسیه ، چین و کره شمالی تهدیدات اصلی در دکترین هسته ای جدید آمریکا
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک