06:54 20 مارس 2019
بیانات پوتین در خصوص ارتباط با آمریکا و تشکیل ارتش کل اروپا

بیانات پوتین در خصوص ارتباط با آمریکا و تشکیل ارتش کل اروپا

© Sputnik / Russian Presidential Press Office/Mikhail Metzel/TASS/POOL
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 361

ولادیمیر پوتین در سفرش به پاریس برای شرکت در مراسم صد سالگی پایان جنگ جهانی اول مصاحبه اختصاصی با شبکه راشا تودی انجام داد.

به گزارش اسپوتنیک رهبر روسیه در خصوص ابتکار امانوئل مکرون برای تشکیل ارتش مشترک اروپا صحبت کرد. پوتین این خواست اتحادیه اروپا که با نیروهای ویژه خود امنیت را تضمین می کند را طبیعی و قابل درک نامید.
ولادیمیر پوتین بیان داشت: « در ارتباط با نیروهای مسلح جایگزین کل اوپایی ، این ایده جدیدی نیست. اکنون رئیس جمهور مکرون آنر پیش کشیده است اما ژاک شیراک رئیس جمهور سابق فرانسه آنرا به من گفته بود و قبلا هم این ایده وجود داشت. در کل اروپا ، تشکل اقتصادی قوی است و کاملا طبیعی است که آنها می خواهند مستقل بوده و در زمینه دفاعی و امنیت خودکفا باشند.


پوتین همچنین بیان داشت: «مسکو به از سرگیری روند مذاکره گسترده با واشنگتن امیدوار است. از جمله در خصوص قرار مربوط به موشک های با برد متوسط و کوتاه.
پوتین افزود: « در هر صورت روسیه برای گفتگو آماده است ، ما نبودیم که از قرارداد مربوط به موشک های با برد متوسط و کوتاه خارج شدیم. آمریکایی ها قصد اینکار را دارند. هم آنها و هم ما خواستار از سرگیری گفتگو هستیم. اما مهم تر از همه این است که در هم در سطح عالی و هم در سطح کارشناسان باشد. امیدواریم که این روند همه جانبه مذاکره از سر گرفته شود.»

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک