11:29 15 دسامبر 2019
در مسکو تجمع حمایتی از کریل ویشینسکی برگزار شد

تجمع در مسکو در حمایت از روزنامه نگار روس بازداشت شده در اوکراین + ویدئو

© Sputnik / Ramil Sitdikov
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 50

تجمع همبستگی با کریل ویشینسکی که به اتهام دروغین خیانت حدود نیم سال است که در پشت میله های زندان قرار دارد، در نزدیکی سفارت اوکراین در مسکو برگزار شد.

به گزارش اسپوتنیک، تجمع همبستگی با کریل ویشینسکی، رئیس پورتال ریانووستی اوکراین — که به اتهام دروغین خیانت حدود نیم سال است که در پشت میله های زندان قرار دارد، در 2 نوامبر در نزدیکی سفارت اوکراین در مسکو برگزار شد.

این تجمع با حضور حدود 100 نفر برگزار شد که در این تجمع روزنامه نگاران معروف خبرگزاری ها، نمایندگان مجلس دوما، مدافعان حقوق بشر، دوستان و همکاران ویشینسکی، از جمله دیمیتری کیسلف، مدیر کل خبرگزاری "روسیه امروز"، و مارگارتا سیمونیان، سردبیر رسانه ای و کانال تلویزیونی آرتی حضور داشتند. شرکت کنندگان در این تجمع شعارهایی را در حمایت از ویشینسکی سر دادند. همچنین تصاویری از ویشینسکی با هشتگ #ВолюВышинскому نیز در دست داشتند. در لحظه برگزاری تجمع هیچکس از سفارت اوکراین خارج نشد.

ماموران سازمان امنیت اوکراین روز 15 ماه مه به دفتر کار خبرنگاران ریانووستی در کی یف هجوم برده و به بازرسی از آن پرداختند که حدود هشت ساعت طول کشید. کریل ویشینسکی، رئیس وبسایت ریانووستی اوکراین به اتهام حمایت از جمهوری های خود خوانده دونباس و خیانت به دولت بازداشت شد. حداکثر مجازات به خاطر این جرایم 15 سال حبس است. مسکو اقدامات کی یف را خودسری نامیده و خواستار قطع فوری خشونت علیه کارکنان رسانه های گروهی شد.

مرتبط:

مسکو از کی یف می خواهد تا ویشینسکی روزنامه نگار را آزاد کند
فیلتر شدن خبرگزاری اسپوتنیک و ریا نووستی اوکراین در کی یف
واکنش ها به قتل روزنامه نگار روسی در کی یف
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک