13:53 24 ژوئیه 2019
وزیر دفاع هلند: هلند در جنگ سایبری با روسیه قرار دارد

وزیر دفاع هلند: این کشور در جنگ سایبری با روسیه قرار دارد

© Sputnik / Alexey Malgavko
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 04

وزیر دفاع هلند در برنامه تلویزیونی اعلام کرد که کشورش در "جنگ سایبری با فدراسیون روسیه" است و آماده ارسال سرباز سایبری به ناتو است.

به گزارش اسپوتنیک، آنک ویلولد، وزیر دفاع هلند در تلویزیون این کشور اعلام کرد: کشورش در وضعیت "جنگ سایبری با فدراسیون روسیه" است و آماده ارسال سرباز سایبری به ناتو برای اقدامات "تهاجمی" در صورت لزوم است.

این مقام رسمی در پاسخ به این سوال که آیا جنگ سایبری بین هلند و روسیه اتفاق می افتد یا خیر گفت: مردم در حال تلاش برای تأثیرگذاری بر بحث سیاسی در اینجا هستند. اطلاعات ما نشان می دهد که آنها در رابطه با آژانس جهانی ضد دوپینگ فعالیت می کنند و همچنین در مورد بررسی سقوط MH17 فعال هستند. وقت آن رسیده است که ما در این مورد ساده لوح نباشیم.

در 4 اکتبر 2018 وزیر دفاع هلند، آنک ویلولد گفت که در 13 آوریل 2018 چهار روس از این کشور اخراج شدند. به گفته او، آنها سعی کردند سرورهای سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) را در لاهه هک کنند و اطلاعات مربوط به تحقیق در مورد سقوط هواپیمای MH17 در نزدیکی دونتسک را بدست آورند.

الگ سیرمولوتوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در 9 اکتبر هشدار داد که مسکو آمادگی برای حمله سایبری توسط کشورهای غربی را دارد. به گفته وی، فدراسیون روسیه آماده است تا پاسخ سختی به آنها بدهد.

مرتبط:

هدف از اتهامات عنوان شده علیه روسیه در حملات سایبری چیست
در پارلمان دانمارک خواستار حملات سایبری علیه روسیه شدند
بریتانیا آماده حمله سایبری به روسیه می‌شود
انتشار عکس متهمان در حمله سایبری+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک