20:14 04 ژوئن 2020
روسیه
دریافت لینک کوتاه
1212

رژه سنتی پیروزی بر فاشیسم در میدان سرخ مسکو فقط روز یادبود افتخارات نظامی نیست بلکه همچنین به منزله نمایش آخرین دستاورد های مجتمع صنایع دفاعی روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک، سامانه موشکی"کینژال" جالب ترین و محرمانه ترین سلاحی بود که در میدان سرخ مسکو به معرض نمایش گذاشته شد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود به پارلمان کشور در اوایل مارس موشک هایپرسونیک "کینژال" را عرضه کرد.
موشک هایپرسونیک "کینژال" با سرعت ده برابر سرعت صوت " (12 هزار کیلومتر در ساعت) که توسط هواپیما های جنگنده میگ 31 حمل می شود از تمام سیستم های موجود دفاع هوایی و دفاع ضد بالستیک عبور کرده و کلاهک های متعارف و هسته ای را به اهداف واقع در مسافت تا دو هزار کیلومتر می رساند. این موشک می تواند ناوهای هواپیمابر ، ناوشکن ها و رزمناو های دشمن را مورد هدف قرار دهد.

موشک هایپرسونیک کینژال
© Sputnik / Vladimir Sergeev
موشک هایپرسونیک "کینژال"

ربات های نظامی،  سلاح جدید دیگر عرضه شده در رژه بود. ربات "اوران ـ 9" که یک ماشین نظامی سنگین هدایت شونده است، مهیب ترین آنها است. این ماشین مجهز به توپ خودکار 30 میلی متری برای انهدام نیروی زمینی و تجهیزات نظامی سبک و اتش افکن موشکی "شمل ـ ام" است که دشمن را مجبور به خروج از پناهگاه ها و استحکامات خود می کند.

ربات اوران ـ 9
© Sputnik / Vladimir Astapkovich
ربات "اوران ـ 9"

ربات دیگر با مارک اوران ـ 6 ، ربات مین روب است. این ربات در مقابل انفجارات با قدرت تا 60 کیلوگرم تی ان تی مقاوم است. اوران ـ 6 با پنل کنترل از راه دور هدایت می شود که شعاع عمل آن یک کیلومتر است.

اوران ـ 6
© Sputnik / Ilya Pitalev
اوران ـ 6

پهپاد "کورسار" که با کانتینر در میدان سرخ حمل می شد ، سلاح دیگر نمایش داده شده در رژه پیروزی بر فاشیسم در مسکو بود که برای عملیات شناسایی و رساندن بار در نظر گرفته شده است.

پهپاد کورسار
© Sputnik / Alexander Vilf
پهپاد "کورسار"

ماشین جنگی پشتیبان تانک "ترمیناتور" سلاح دیگر شرکت کننده در رژه پیروزی بر فاشیسم در مسکو بود. "ترمیناتور" مسلح به دو توپ خودکار 30 میلی متری 2А42، دو موشک انداز ضد تانک "اتاکا ـ تی"، دو نارجک انداز خودکار "آ گ ـ 17 دی" و تیربار 7.62 میلی متری است. سامانه هدایت اتش آن امکان می دهد اهداف کوچک واقع در مسافت های طولانی در هروضع هوا و در هر وقت شبانه روز کشف و تشخیص داده شود.

ماشین جنگی پشتیبان تانک ترمیناتور
© Sputnik / Ramil Sitdikov
ماشین جنگی پشتیبان تانک "ترمیناتور"

بالاخره اینکه جنگنده چند منظوره نسل پنجم سوخو 57 را باید ذکر کرد که رادار آن هواپیمای دشمن را در فاصله تا 400 کیلومتری کشف می کند.این هواپیمای رادار گریز می تواند بطور همزمان تا 60 هدف را تعقیب کرده و سلاح های خود را بطور همزمان به سوی 16 هدف نشانه گیری کند.

پاسخ ترکیه به آمریکا
© Sputnik / Grigoriy Sisoyev
پاسخ ترکیه به آمریکا

تانک شوروی Т-34-85 آغازگر رژه پیروزی بر فاشیسم در مسکو بود. ساخت این تانک در زمان خود به منزله تحولی در صنعت تانک سازی وقت بود و به حق یکی از بهترین تانک ها در جنگ جهانی دوم محسوب می شود.

مرتبط:

چه کسانی در رژه های پیروزی در مسکو در کنار پوتین بودند؟
رژه نظامی در مسکو به مناسبت 73 ـ مین سالگرد پیروزی بر فاشیسم
اخبار لحظه به لحظه: رژه جشن پیروزی بر فاشیسم در جنگ جهانی دوم (سالهای 1945 ـ 1941)+ ویدیو
رونمایی از موشک هایپرسونیک "کینژال" در رژه پیروزی بر فاشیسم در مسکو
تمرین رژه پیروزی در میدان سرخ
تسلیحات جدید در رژه پیروزی بر فاشیسم در مسکو
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک