05:04 25 ژوئن 2018
لیموزین جدید برای پوتین و خودروهای دیگر رهبران روسیه و شوروی + عکس

لیموزین جدید برای پوتین و خودروهای دیگر رهبران روسیه و شوروی + عکس

© Photo/ FIPS
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 40

اسپوتنیک پیشتر از مشخصات خودرو جدید رئیس جمهور روسیه به نام "کورتژ" خبر داده بود. امروز در اینباره برایتان تعریف می کنیم که رهبران پیشین روسیه و اتحاد شوروی با چه خودروهایی رفت و آمد می کردند.

در سال 1936 اولین محموله متشکل از چهار دستگاه "زیس101"، لیموزین جدید ساخت شوروی ساخته شد. اولین خودرور از این نوع را به استالین هدیه دادند. رهبر شوروی نسبت به این هدیه بی اعتنایی نشان داد چون خودروی "پیکارد تولو" وی بزرگترین و از لحاظ فنی کامل تر و پیشرفته تر بود.

علاوه بر این موتوراین خودرو با قدرت 90 قوه اسبی پس از زرهی شدن آن ازعهده رفت و آمد های استالین بر نمی آمد. پیشوای شوروی آنرا در اختیار سوتلانا، دخترش گذاشت اما دیرتر خودش نیز سوار "زیس115"، مدل جدید لیموزین شوروی شد.

در سال 1948 شرکت خودروسازی "آلفا رومئو" به مناسبت روز تولد استالین خودروی مدرن دارای مارک 6С2500 را به وی هدیه داد اما این خودروی مجلل ساخت میلان

ایتالیا نتوانست جای زیس، خودروی مطمئن ساخت شوروی را بگیرد.

 

 

  • خروشچف

با به قدرت رسیدن نیکیتا خروشچف همه خودروهای زرهی ناپدید شدند. وی معاشرت با مردم را دوست داشت و به این دلیل خودروی کروکی را ترجیح می داد. پس از کنگره سرنوشت ساز 20 ـ ام حزب کمونیست شوروی، کارخانه زیس (کارخانه خودروسازی استالین) به کارخانه زیل (کارخانه خودروسازی لیخاچف) تبدیل شد و خروشچف سوار خودروی جدید "زیل 111" شد.

 

برای استقبال از مهمانان عالی رتبه از خودروی روباز "زیل 111 ب" استفاده می شد. این خودرو در سال 1961 یوری گاگارین را به کاخ کرملین برد.
نیکیتا خروشچف در زمان رهبری خود بیشتر از خودروهای ساخت شوروی استفاده می کرد. وی خودرو را دوست داشت و تقریبا پس از هر سفر خارجی خودروهای جدیدی را با خود می آورد.
این خودروها را اغلب به وی هدیه می دادند اما گاهی خودش خودروهایی را که از آنها خوشش می آمد،خریداری می کرد. مارشال تیتو، هنگام سفر خروشچف به یوگسلاوی خودروی کروکی "خورخ ـ 951 آ" را به وی هدیه داد.

 

خروشچف در بهار 1959 خودروی قرمز رنگ "گادیلاک ـ فلیتوود 75" را از آمریکا با خود آورد که سالن آن با مخمل روکاری شده و دارای دستگاه تهویه مطبوع بود.

 

 

  • برژنف

 

لئونید برژنف یگانه رهبر شوروی در قرن بیستم میلادی بود که خودروها را دوست داشت، از آنها سر در می آورد و به آنها ارج می نهاد. رهبری حزب کمونیست ایتالیا در سال 1968 خودروی چهاردره Maserati Quattroporte ، دارای موتور V8 با قدرت 290 قوه اسبی را به مسکو آورد که سرعت آن 230 کیلومتر در ساعت بود.

در عین حال برژنف صاحب خودروی "مرسدس 280" آلبالویی قهوه ای رنگ شد که در ماه مارس 1968 به مسکو رسانده شده بود.

 

  • گارباچف و یلتسین

میخائیل گارباچف و بوریس یلتسین در رفت وآمد های خود از خودروی زرهی "زیل 41052" ساخت 1988 استفاده می کردند. در اتحاد شوروی سابق 22 دستگاه از این خودروها ساخته شد که 10 دستگاه از آنها باقی مانده است. حدکثر سرعت آنها 190 کیلومتر در ساعت است و می توان طی 13 ثانیه سرعت آنها را به 100 کیلومتر در ساعت رساند. وزن آنها 5.5 تن است.

 

یلتسین با خودروی زرهی "مرسدس600" رفت و آمد می کرد که تا سال 1995 اولین خودروی از این مدل محسوب می شد. در این خود رو از همه جدید ترین دستاوردهای فنی آن زمان استفاده شده بود.


مرتبط:

پوتین لیموزین جدید روسی را تست کرد+عکس
ژیان لیموزین دست ساز در ایران (عکس)
ژیان لیموزین در خیابان های یکی از شهرهای ایران(عکس)
لیموزین پوتین به فروش می رسد
تاریخ آغاز فروش خودروهای لیموزین پوتین معلوم شد
پوتین با لیموزین "کورتژ"، ساخت روسیه رفت و آمد خواهد کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک