15:08 17 دسامبر 2018
آغاز انتخاب فضانوردان در روسیه برای پرواز به کره ماه

آغاز انتخاب فضانوردان در روسیه برای پرواز به کره ماه

© Sputnik / Grigoriy Sisoev
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 101

آژانس فضانوردی روسیه (روس کاسموس) انتخاب نامزد های پرواز با سفینه فضایی "فدراتسیا" را آغاز کرد که طبق برنامه ایستگاه فضایی بین المللی کار کرده و همچنین به کره ماه پرواز خواهد نمود.

به گزارش اسپوتنیک، در نظر است در مجموع شش تا هشت نفر انتخاب شده و به عضویت گروه فضانوردان روس کاسموس در آیند. اتباع کمتر از 35 ساله روسیه که دارای تحصیلات عالی در رشته های مهندسی ، علمی یا پروازی و سابقه کار باشند، می توانند درخواست های خود را ارسال کنند. کسانی که از توانایی کار با وسایل فضایی یا هواپیمایی برخوردار باشند، اولویت خواهند داشت.
داوطلبان باید از توانایی مطالعه وسایل فضانوردی برخوردار بوده، به زبان انگلیسی تسلط داشته و بتوانند با وسایل رایانه ای کار کنند. فهرست کامل مطالبات از داوطلبان در سایت روس کاسموس به چاپ رسیده است.
پذیرش اسناد در اواسط ژوئیه 2017 به پایان رسیده و سپس کار با داوطلبان آغاز می شود. گروه فضانوردان روسیه متشکل از 30 نفر است که 14 نفر از آنها به فضا پرواز کرده اند.
سرگئی کریکالوف، مدیر اجرایی برنامه های سرنشین دار روس کاسموس خاطرنشان ساخت رنگ پوست و جنس داوطلبان در انتخاب انها برای عضویت در گروه فضانوردان تاثیر نخواهد داشت.

 

 

مرتبط:

55 مین سالگرد پرواز یوری گاگارین به فضا
پرتاب ماهواره ایرانی به فضا با موشک روسی "سایوز" در اواخر سال 2018
روسیه ربات هدایت شونده از راه دور به فضا اعزام می کند
آمادگی روسکوسموس برای ساخت و پرتاب ماهواره های مخابراتی ترکیه به فضا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک