لغو سفر راگوزین به ایران

  لغو سفر راگوزین به ایران

  © Sputnik / Sergey Mamontov
  روسیه
  دریافت لینک کوتاه
  0 322

  به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری راگوزین ، معاون نخست وزیر روسیه اطلاع داد که به « دلایل فنی» سفر برنامه ریزی شده ی خود به ایران را لغو می کند.

  وی قرار بود در تهران با سرنا ستاری معاون رئیس جمهور کشور در بخش علوم و فن آوری و حسین دهقان وزیر دفاع ملاقات کند. به گزارش اسپوتنیک، روزنامه ی کامرسانت روز سه شنبه با استناد به منابع خود این خبر را منتشر کرد.
  پیشتر خبرگزاری مهر به نقل از بیانیه ی سفیر ایران در روسیه ، مهدی سنایی اطلاع داده بود که وزیر انرژی روسیه ، الکساندر نوواک، معاون اول نخست وزیر روسیه ایگور شووالوف و معاون نخست وزیر دیمیتری راگوزین در یک سفر رسمی طی ماه آینده به ایران خواهند رفت. همانطور که اطلاع داده شد، قرار بود دیمیتری راگوزین این هفته هیات روسی را در مذاکرات تهران برای توسعه ی همکاری روسیه و ایران در زمینه پیشرفت تکنولوژی و فن آوری دفاعی همراهی کند. از جانب ایران معاون رئیس جمهور کشور در بخش علم و فن آوری، سرنا ستاری و وزیر دفاع حسین دهقان حضور خواهند داشت.
  به گفته ی منبع این روزنامه ، دلیل لغو سفر افشای اطلاعات سفر اخیر توسط طرف ایرانی است. این منبع در دولت افزود که در کنار جلسه کمیته ی علم و فن آوری ، که ریاست آن بر عهده ی دیمیتری راگوزین است، طرفین قصد داشتند ، موضوعات به نسبت مهمی را بررسی نمایند. به نقل از این روزنامه ، « بحث و گفتگوی جدی در خصوص دلایل طرف ایرانی به منظور خرید هواپیماهای کشورهای غربی مد نظر بود.»

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک