17:16 23 مارس 2018
  مجموعه موشکی ضد هوایی جدید بوک بی همتا در جهان، به زودی در ارتش روسیه

  مجموعه موشکی ضد هوایی جدید " بوک" بی همتا در جهان، به زودی در ارتش روسیه

  © Sputnik/ Alexey Filippov
  روسیه
  دریافت لینک کوتاه
  1352

  کارخانه " الماز آنتای" ارسال مجموعه ی موشکی ضد هوایی جدید نام " بوک – ماز" به ارتش روسیه را آغاز کرد.

  " بوک" جدید بر اساس خصوصیات خود از تمامی مجموعه های متحرک با دوربرد متوسط موجود پیشی گرفته است. به گزارش اسپوتنیک، یوری بلی ، رئیس کل موسسه ی تحقیقاتی — علمی با نام تیخومیروف در این خصوص اطلاع داد.
  در موشک های ضد هوایی جدید ، طراحان مهمات قابل حمل موشک را افزایش داده اند یعنی در هر بخش آتشبار خودکار به جای چهار موشک آماده به جنگ ، 6 عدد قرار داشته و در هر بخش پرتاب به جای هشت موشک ، 12 موشک وجود دارد. تمامی این موارد اثربخشی این مجموعه را در بازتاب یک حمله ی گسترده از هوا افزوده است.
  بوک جدید همچنین اهداف در منطقه ی حمله را افزایش داده است یعنی موشک های ایرودینامیکی ، تاکتیکی و بالدار. این مجموعه از مداخله محفوظ بوده و قابل اطمینان است.
  یوری بلی خاطر نشان نمود که جایگزین های بوک جدید در بین مجموعه های متحرک با دوربرد متوسط بر اساس اثربخشی نظامی در جهان وجود ندارد. مجموعه ی " SAMP-T" اروپایی می تواند تنها در یک سطح مشخص جایگزین آن باشد.
  موشک جدید 9М317М نیز جایگزینی برای " بوک" محسوب نمی شود برای آنکه خصوصیات فن آوری و تاکتیکی آن تقریبا دو برابر شده است که طبیعتا شاخص های شکست موشک های تاکتیکی بالستیک و بالدار نیز افزایش می یابد.

  برچسب:
  تکنولوژی نظامی, روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک