15:36 10 دسامبر 2018
موضوعات مورد بحث توسط ولادیمیر پوتین در نشست آتی سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه

موضوعات مورد بحث توسط ولادیمیر پوتین در نشست آتی سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه

© AFP 2018 / Stephane De Sakutin
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 131

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در گردهمایی آتی سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه در رابطه با موضوعاتی نظیر تشکیل فضای آموزشی واحد ویژه کشورهای حاشیه اقیانوس آرام، مبارزه با تروریسم و فساد اقتصادی و همچنین آمادگی لازم جهت برخورد با حوادث غیر مترقبه صحبت خواهد کرد.

اقتصادی و همچنین آمادگی لازم جهت برخورد با حوادث غیر مترقبه صحبت خواهد کرد.
موضوعاتی در حوزه های انرژی، تجارت، تحکیم امنیت سلامت صنایع غذایی و توسعه زیرساخت های حمل نقل نیز از موضوعاتی خواهند بود که برای هیات روسیه به رهبری ولادیمیر پوتین در چارچوب گردهمایی سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه، در ارجحیت قرار خواهند داشت. این گردهمایی روز شنبه به وقت محلی در پایتخت کشور پرو برگزار می شود.
یوری اوشاکوف دستیار رئیس جمهور روسیه با بیان این خبر گفت:
"حضور روسیه در این نشست و گردهمایی در وهله نخست دربرگیرنده همکاری در زمینه های تجارت، تحکیم امنیت غذایی و انرژی، توسعه زیرساخت های حمل و نقل و به عبارتی، گوناگونی مسیر های ارسال محموله های تجاری خواهد بود."
به گفته اوشاکوف، در میان مهمترین موضوعات و مسائل مورد بحث توسط روسیه می توان به پشتیانی از رشد نوآوری ها، تشکیل فضای آموزشی واحد ویژه کشورهای حاشیه اقیانوس آرام، مبارزه با تروریسم و فساد اقتصادی و همچنین آمادگی لازم جهت برخورد با حوادث غیر مترقبه اشاره نمود.
روسیه طی این گردهمایی پیشنهاد خواهد داد که از تجریه "اتحادیه اقتصادی اوراسیا" در شکل گیری برنامه های جامع اقتصادی در منطقه حاشیه اقیانوس آرام بهره گرفته شود.
پروسه جمع بندی و نتیجه گیری این گردهمایی در روز یکشنبه صورت خواهد گرفت و دولت ها و نماینگان کشورها اقدام به تنظیم بیانیه ای خواهند نمود که حاوی موضوعات مربوط به نحوبه فعالیت برای ادامه روند توسعه در چارچوب همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه خواهد بود.

مرتبط:

تلاش روسیه برای حفظ توازن قدرت در دنیا
پوتین : روسیه ملزم به خنثی کردن تهدیدات علیه امنیت ملی، از جمله جنگ رسانه ای
تاریخ برگزاری کنفرانس مطبوعاتی بزرگ پوتین اعلام شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک