07:32 23 ژانویه 2018
  وزارت امور خارجه روسیه انتظار تظاهرات ضد سوری

  وزارت امور خارجه روسيه: انتظار تشديد اعتراض سازمانهاي بين المللي بر عليه سوريه

  © Fotolia/ Nikolai Sorokin
  روسیه
  دریافت لینک کوتاه
  0 60

  به گزارش "اسپوتنیک" وزارت امور خارجه روسیه درمورد تصمیم سازمان منع سلاح های شیمیایی درمورد سوریه، اعلام کرد انتظار تشدید حملات بر علیه سوریه در چهارچوب سازمان منع سلاح های شیمیایی و شورای امنیت سازمان ملل متحد افزایش یابد.

  در طی جلسه سازمان منع سلاح شیمیایی در تاریخ 11 نوامبر در لاهه، کشورهای عضو انها با استفاده از ترکیب چند عامل و همبستگی منطقه ای موفق به تصمیم گیری بر علیه سوریه شدند. این تصمیم نشان دهنده این است که بر اساس تحقیقات سازمان ملل و سازمان منع سلاحهای شیمیایی، در این کشور سلاحهای شیمیایی استفاده شده است. همچنین در آینده اکثر سازمانهای بیت المللی بر علیه سوریه خواهند بود.
  در این اظهار نظر آمد، «حال انتظار میرود که در آینده حملات ضد سوریه از سوی سازمانهای بین المللی، مانند سازمان منع سلاح های شیمیایی و شورای امنیت سازمان ملل افزایش یابد.» ما از تمامی دولت هایی که اصول و موازین بین المللی را به رسمیت میشناسند، درخواست رعایت قوانین در روابط بین المللی را داریم.
  وزیر دفاع روسیه دیروز اعلام کرد که قصد دارند نمونه های از خاک و ترکش موشکها در حلب را به سازمان منع سلاح شیمیایی ارسال کند تا به کمک آنها نشان دهد که شبه نظامیان از سلاح های شیمیایی استفاده کرده اند.

  مرتبط:

  وزارت امور خارجه روسیه بسته شدن حساب RT در انگلیس را غیر عادی دانست
  وزارت امور خارجه آمریکا: در خصوص هک سایت وزارت امور خارجه روسیه اظهار نظر نمی کنیم
  وزارت امور خارجه روسیه: انتقال داعش از موصل به سوریه جرم محسوب میشود
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک