13:28 22 سپتامبر 2018
گسترش همکاری ها فرهنگی ایران و روسیه

گسترش همکاری های فرهنگی ایران و روسیه

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
روسیه
دریافت لینک کوتاه
1101

در دیدار مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با میخاییل شویدکوی نماینده ویژه رئیس جمهوردر امور فرهنگی و بین المللی ، راههای گسترش همکاری های فرهنگی ایران و روسیه مورد گفتگو قرار گرفت .

به گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو،

آقای شویدکوی ، ایجاد سازو کارهای متناسب برای تقویت علایق فرهنگی را مورد تاکید قرار داد.

نماینده رئیس جمهور روسیه در امور فرهنگی و بین المللی  ظرفیتهای فرهنگی، تاریخی و هنری ایران را بسیار وسیع برشمرد وابراز امیدواری نمود با برنامه ریزی مناسب بتوان موجبات شناخت هرچه بیشتر مردم دو کشور از یکدیگر را فراهم کرد.

وی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را یک رویداد مهم فرهنگی دانست که در سال جاری شاهد حضور  پررنگ ناشران و نخبگان روسیه خواهد بود.

دراین دیدار مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز با اشاره به گسترش همه جانبه روابط ایران و روسیه درسطوح مختلف سیاسی، اقتصادی و تبادل گسترده هیاتهای عالی رتبه دو کشور، ابراز امیدواری نمود همکاری های فرهنگی دو کشور نیز بیش از پیش توسعه یابد

سفیر کشورمان حضور ناشران و نویسندگان ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب در مسکو در سال گذشته را بیانگر تمایل و علایق فرهنگی فزاینده دو طرف دانست و بر تقویت این قبیل همکاریها تاکید نمود.

در نمایشگاه کتاب تهران علاوه بر اینکه دهها ناشر و نویسنده روس شرکت خواهند نمود. این  کشور بعنوان میهمان ویژه  بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز می باشد.

این درحالی است که سال گذشته نیز  ایران میهمان ویژه نمایشگاه کتاب مسکو بود.

مرتبط:

دکتر سنایی: روابط ایران و روسیه باید از سطح دولتی به سطح مردم گسترش بیش تری یابد
دکتر سنایی: منتظر خبرهای خوبی در روابط ایران و روسیه هستیم
دیدار مهدی سنایی با دستیار علمی و فناوری رئیس جمهور روسیه
برچسب:
روسیه, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک