19:23 15 دسامبر 2017
  فیروزآبادی: برجام اجازه بازدید از مراکز نظامی را نمی دهد

  برگزاری همایش بزرگداشت روابط تاریخی ایران و روسیه در سال 1395 در تهران و مسکو

  © Fotolia/ Borna Mirahmadian
  روسیه
  دریافت لینک کوتاه
  0 91

  دو طرف در زمینه همکاری های اسنادی ، انجام مطالعات مشترک در زمینه تاریخ دیپلماسی دو کشور و برگزاری نمایشگاه های اسناد و سمینارهای بزرگداشت بیش از 500 سال روابط بین ایران و روسیه توافق کردند.

  به گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، در سفر آقای مرتضی دامن پاک جامی معاون پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه و مدیر کل اسناد و تاریخ دیپلماسی این وزارت خانه به مسکو و دیدار با آقای الکساندر کوزنتسوز همتای روس خود ، دو طرف در زمینه همکاری های اسنادی ، انجام مطالعات مشترک در زمینه تاریخ دیپلماسی دو کشور و برگزاری نمایشگاه های اسناد و سمینارهای بزرگداشت بیش از 500 سال روابط بین ایران و روسیه توافق کردند. 

  آقای دامن پاک جامی در این دیدار با اشاره به روابط سیاسی بسیار خوب واستراتژیک ایران و روسیه گفت: بررسی و معرفی ابعاد مختلف تاریخ روابط دیپلماسی و ارتباطات فرهنگی و تمدنی بین دو کشور باتوجه به اسناد ارزشمند موجود در آرشیوهای اسنادی دو کشور می تواند برای جامعه علمی و دانشگاهی ایران و روسیه مفید و مورد استفاده قرار گیرد و نسل های کنونی دو کشور را از اهمیت این روابط آگاه سازد.

  مدیر کل اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امورخارجه فدراسیون روسیه نیز با استقبال از انتشار اسناد روابط تاریخی دو کشور و تسهیل دسترسی پژوهش گران به این اسناد ، بر تقویت روابط و همکاری های اسنادی و آرشیوی و همچنین انجام گفت و گوهای تاریخی و تمدنی بین ایران و روسیه تاکید نمود.

  شایان ذکر است براساس تفاهم انجام شده بین مراکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت خانه های امورخارجه دو کشور قرار است نمایشگاه اسناد تاریخی و همایش بزرگداشت بیش از 500 سال روابط دو کشور در سال 1395 در تهران و مسکو برگزار شود.

  مرتبط:

  روسیه قصد دارد در سال 2016 دهها هزار تن لوله به ایران صادر کند
  تمایل ایران و روسیه به تداوم تماس های دوجانبه
  سرگئی شویگو: ایران و روسیه باید بطور مشترک با تروریسم بین‌المللی مقابله کنند
  روسیه امسال قرارداد تحویل جنگنده های سوخو 30 را با ایران امضا می کند
  همکاری نظامی – فنی ایران و روسیه
  برچسب:
  ایران, روسیه
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک