20:05 15 دسامبر 2018
راکوشکا، زره پوش ساخت روسیه

زره پوش راکوشکا

© Sputnik / Ramil Sitdikov
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 60

راکوشارا می توان از ارتفاع یک کیلومتری با چتر پرتاب کرد.

راکوشکا، زره پوشی برای  نیروهای مسلح روسیه است.  این زره پوش در دفتر طراحی  کارخانه  ولگاگراد  طراحی شده است و در  کارخانه واقع در  اورال  در شهر  کورگان تولید می شود.  این خودرو زرهی شناور سریع  برای  تمرینات  واحدهای  نیروی هوایی و دریایی در نظر گرفته شده است.  وزن جنگی آن  حدود 14 تن است.

خودرو زرهی « راکوشکا»  بر اساس  زره پوش  « بی.ام.دی-4» ساخته شده است  و  باید  جای زره پوش « ب.ت.ر-د» را بگیرد.  بدنه آن از  ورق های  زرهی جوش خورده ساخته شده است در جلو و عقب آن  جایگاه سربازان  قرار دارد. جای مکانیک — راننده در قسمت جلو خودرو زرهی است.  در سقف بالای سر راننده  و سربازان  دریچه ای  برای خروج از خودرو تعبیه شده است.  7 نفر براحتی در این خودرو جا می گیرند.  زیرا « راکوشکا» خودرویی برای حمل و نقل نفرات است  و تسلیحاتی  مانند  دو مسلسل 7,62 میلیمتری  در آن جا می گیرند.  این خودرو  زرهی مجهز به تازه ترین سیستم   الکترونی  کنترل و ردیابی است.  بعلاوه « راکوشا» تنها خودرو زرهی است که می توان  آن را از ارتفاع یک کیلومتری  با چتر پرتاب کرد. این خودرو در آب  و در هوای طوفانی  بشدت تا سه گره دریایی می تواند با سرعت 10 کیلومتر در  ساعت شناوری کند.

 در سال 2015 میلادی  خودرو زرهی « راکوشکا»  به بخش 106 هوابرد  در تولا تحویل داده شد. تفنگداران دریایی  پیمانکار،  این خودرو را مورد ارزیابی عالی قرار دادند.  این خودرو فرق زیادی با زره پوش قبلی دارد- از نظر  ظاهر، قدرت  و سرعت و خصوصیات فنی و سادگی هدایت.  نظامیان بشوخی می گویند اگر زره پوش قبلی را می شد با  با یک ماشین سواری تنگ مقایسه کرد،  زره پوش جدید مثل یک  مینی بوس راحت و امن است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک