07:37 22 فوریه 2019
مخالفت کریمه با قرارداد دریافت برق از اوکراین براساس شرایط  پیشنهادی کییف

مخالفت کریمه با قرارداد دریافت برق از اوکراین براساس شرایط پیشنهادی کییف

© Sputnik / Evgenya Novozhenina
روسیه
دریافت لینک کوتاه
2222

مردم کریمه با قرارداد دریافت برق از کییف با قید تعلق این منطقه به اوکراین موافقت نکردند.

بر اساس نتایج نظر سنجی انجام شده توسط مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه، 91.3 درصد مردم کریمه از جمله شهر سواستوپول با چنین قراردادی مخالفت  کرده اند.

آلکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه  روز 31 دسامبر به خبرنگاران اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه  دستور داده درباره برخورد مردم کریمه نسبت به انعقاد قرارداد دریافت برق از اوکراین براساس شرایط  پیشنهادی کییف نظر سنجی صورت بگیرد. سوال اول در این نظر سنجی چنین بود:"آیا شما از انعقاد قرارداد انتفاعی با اوکراین درباره تحویل بخشی از برق به کریمه و سواستوپول در صورت قید این نکته که کریمه و سواستوپول بخش از اوکراین هستند، موافقید یا نه؟"

نواک یادآور شد که اوکراین می خواهد چنین قراردادی را با روسیه امضا کند اما مسکو مخالف است. سول دوم نظرسنجی چنین بود:" آیا شما آماده قبول مشکلات موقت در رابطه با اختلالات ناچیز در برق رسانی طی 4 —3 ماه آینده هستید؟.

برق رسانی از اوکراین به کریمه 22 نوامبر در رابطه با انفجار در خطوط انتقال برق در خاک اوکراین بطور کامل قطع شد و به دنباآ ان در این شبه جزیره حالت فوق العاده برقرار شده و برق طبق زمانبندی مقرر به مصرف کنندگان رسانده می شد. روز دوم دسامبر وضع برق رسانی به کریمه در رابطه با راه اندازی اولین خط پل برق رسانی از استان کراسنودار روسیه بهبود یافت و روز 15 دسامبر با راه اندازی خط دوم این پل قدرت آن به 400 مگاوات افزایش یافت. قرار است تا بهار امسال خطوط سوم و چهارم این پل برق رسانی راه اندازی شود و در اینصورت کریمه دیگر به برق اوکراین نیاز نخواهد داشت. اکنون میزان کمبود برق در کریمه 10 درصد است.  

 

 

مرتبط:

دیوار بتنی بین کریمه و اوکراین
اوکراین می خواهد کریمه را باز پس بگیرد
مایک تایسون به کریمه سفر می کند
ارشد خانواده ی رومانوف ها به کریمه سفر می کند
پوتین: خطر بی ثباتی اوضاع کریمه از خارج همچنان حفظ می شود
دیدار هیات ایران از کریمه و بحث همکاری ها
در کریمه صلح حکمفرماست، انگار آمریکا معکوس آنرا نخواسته است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک