03:12 21 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1626

جنگ بین آمریکا و چین محتمل است و بشریت با دو جنگ وحشتناک جهانی روبرو خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، روبرت فارلی نویسنده مقاله در فورتفایف 19Fortyfive، معتقد است که درگیری بین ایالات متحده و چین می تواند به سومین و چهارمین جنگ جهانی منجر شود.

او می نویسد: "رویارویی واشنگتن و پکن، به احتمال زیاد، با یک درگیری قاطع به پایان نمی رسد، بلکه منجر به یک سری کارزارهای مسلحانه می شود."

 سربازان آمریکایی
© AFP 2021 / Ahmad Al-Rubaye

به نظر وی، دو قدرت بزرگ می توانند نبردی را بر سر تایوان آغاز کنند. فارلی معتقد است، اگر نیروهای آمریکایی موفق شوند ارتش آزادیبخش خلق چین  را شکست دهند، این امر پکن را مجبور نخواهد کرد که ایده اتحاد مجدد با این جزیره را کنار بگذارد. نویسنده معتقد است که جمهوری خلق چین یک آتش بس موقت با ایالات متحده منعقد می کند و سپس دوباره برای الحاق منطقه مورد مناقشه به سرزمین خود اقدام می کند.

این نشریه می گوید: "حتی اگر چین در مبارزات انتخاباتی تایوان پیروز شود، تناقضات اساسی با ایالات متحده امریکا را از بین نخواهد برد. و این پیش زمینه ها را برای درگیری دیگری ایجاد می کند."

فارلی گفت: هرگونه درگیری مسلحانه در غرب اقیانوس آرام یک فاجعه خواهد بود و زیرساخت ها، روابط مالی و تجاری که بین آسیا و آمریکای شمالی ایجاد شده است را از بین می برد.

نویسنده مقاله ابراز امیدواری کرد که بشر بتواند از چنین سناریویی جلوگیری کند.

 

مرتبط:

آمریکا نقشه جنگ جهانی سوم را ترسیم کرد + عکس
سناریوی شروع جنگ جهانی سوم بین روسیه و آمریکا تشریح شد
پوتین: روسیه یاد و حقیقت جنگ جهانی را حفظ خواهد کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک