08:59 28 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 165

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران که به بیروت سفر کرده با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در جریان دیدار با حسین امیرعبداللهیان، از ایران به عنوان همپیمانی صادق یاد کرد و گفت: ایران ثابت کرد که متحدی صادق و دوستی وفادار است که دوستانش را خوار نمی‌کند ( تنها نمی‌گذارد و به حال خود رها نمی‌کند).

این سخن دبیرکل حزب الله لبنان اشاره به آمریکا و غرب دارد که در شرایط دشوار متحدین خود را به حال خود رها می‌کنند که نمونه اخیر هم تحولات افغانستان است که به طور فضاحت باری از این کشور خارج شدند. 

سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد که  امید و آمال زیادی به خروج لبنان از این بحران با همکاری همگانی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار بر موضع اصولی ایران برای حمایت و کمک به لبنان در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

در این دیدار که «محمد جلال فیروزنیا» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز حضور داشت،  آخرین تحولات سیاسی لبنان و منطقه مورد رایزنی قرار گرفت.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در سفر به بیروت پیش از این با مقامات بلندپایه این کشور از جمله رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده بود. 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک