07:43 28 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 1236

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در دیدار با نمایندگان جامعه ارمنی لیتوانی در ویلنیوس گفت که ارمنستان هرگز درگیر توطئه هایی علیه ایران نمی شود، زیرا روابط دوجانبه را ارزشمند می داند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری دولتی آرمانپرس، پاشانیان در ویلنیوس گفت: "این خبر درست نیست، محافل خاصی هستند که هر از چند گاهی مطالبی را در مطبوعات ایران در مورد دخالت ارمنستان در برخی از توطئه ها علیه ایران منتشر می کنند.

من مطمئن هستم که شرکای ایرانی ما می دانند که ارمنستان هرگز درگیر نشده و نخواهد شد. در توطئه ای علیه ایران شرکت می کنند، زیرا این روابط برای ما بسیار مهم است."
وی خاطرنشان کرد که طرف ارمنی هرگز فراموش نمی کند که ایران در اوایل دهه نود "عزیز" ارمنستان بود.

پیشتر، خبرگزاری تسنیم گزارش داد که نیروهای مسلح ایران رزمایش های نظامی خود را در نزدیکی مرز با آذربایجان در شمال غرب این کشور آغاز کردند.

این رزمایش با عنوان فاتحان خیبر با مشارکت تیپ های زرهی، تیپ توپخانه، تیپ هواپیماهای بدون سرنشین، تیپ مهندسان رزمی و با پشتیبانی بالگردهای نیروی هوایی در شمال غرب ایران آغاز شد.

پیشتر، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان گفته بود که جامعه آذربایجان سوالاتی در مورد اینکه چرا ایران قبلاً در مرز با آذربایجان رزمایش انجام نداده بود، در حالی که تعدادی از مناطق قره باغ تحت کنترل نیروهای مسلح ارمنستان بود.

مقامات ایرانی مظنون هستند که جمهوری آذربایجان در حال همکاری نظامی نزدیک با حریف منطقه ای تهران، اسرائیل است.

سرهنگ حسین پوراسماعیل اظهار داشت که چنین همکاری آذربایجان و اسرائیل به نفع باکو نیست و وجود آن را تهدید می کند.

 

مرتبط:

رزمایش ترکیه و آذربایجان در نزدیکی مرز ارمنستان
وزیر دفاع ارمنستان: نقش ایران در تأمین امنیت منطقه بسیار مهم است
وزیر خارجه ارمنستان ابراز امیدواری کرد مشکل جاده کاپان – گوریس حل شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک